1. 1.
  bir mimar ile bir inşaat mühendisin karşı karşıya geldiği mevzulardır. mühendisin analitik düşünce ve bilimsel ölçütlerin ışığında bir çok koşula dayanıklı, çok ince hesaplamalar neticesinde muazzam bir şekilde gerçekleştirdiği yapıya, mimarın bir noktadan sonra sayılarla ifade edilemeyecek, sadece zevk ve beğenilerin değer katacağı ve şekillendirebileceği, birden çok doğruya sahip bir görünüm, bir şekil, bir estetik katması ile karşıtlaşacak durum buna bir örnektir.
  2 ... devedikeni
 2. 2.
  günlük yaşamın matematikle hiçbir alakası yoktur.ha sayılar mayılar dört işlem,onlar fasa fiso.onlara matematik denmez zaten matematik dediğin integraldir,türevdir.biz babalarımızdan böyle gördük.*

  cem yılmazın da dediği gibi:"hepsinden yarım kilo vereyim s.ktir git be abi"
  1 -1 ... elrond miriel
 3. 3.
  ali'nin fındıkları ile ayşe'nin cevizlerinin matematikle hiçbir alakası yoktur en basitinden.ayrıca ali ile ayşe tanışmamaktadırlar.zaten ayşe hükümet tarafından sansürlenerek matematik kitaplarından çıkartılmıştır.olayla en ufak bir alakası kalmamıştır.
  2 ... the kid
 4. 4.
  -yeter güzelim yeter iki iki dört eder
  -bir mumdur iki mumdur üç mumdur..diye giden şarkılar.
  ... exgi
 5. 5.
  güzellik insandan insana değişen bir fonksiyondur. yavaş geçişlidir, süreklidir, bir konu üzerinde "en çok sevilen" diye bir şey olduğuna göre bir yerel extremum noktasından da söz edilebilir. dolayısı ile herşey matematiktir. tüm yaşam tüm medeniyetler matematik ile ilgilidir. inşaat mühendisi mal mal bakabilir mimar'a mimar lafı koyunca ama matematikçi bakmaz kardeşim, şimdi dağılıın ulaaan!! (bkz: dağılma özelliği)
  1 ... keraneci
 6. 6.
  bir insanın beğenilerinde bile matematik vardır. örneğin altın oran.
  ayrıca çikolatayı seven kızın neden sevdiğini anlamak için çikolotanın kimyasal çözümlemesi yapılmalıdır. mutlaka bir ilişki çıkar kızın genleri ile o kimyasal yapı arasında.

  çikolatayı seven kız nereden çıktı sormayın.
  ... exodium