1. 1.
    ülkeyi refaha kavuşturacak olan eylemdir.
    3 -1 ... josef mengele
  2. 2.
    Matematik ve fizik bilmesine rağmen olmayanları ne yapacağız sorusunu akla getiren entry.
    1 ... gokkurt
  3. 3.
    Hadi allaha emanet olun ben Suriye’ye gidiyorum.
    2 -1 ... nadyaileivan
  4. 4.
    Matematik ve Fizik sayısal zekaya dayalı bir alandır. Bu nedenle insanların hepsinin sayısal zekaya sahip olmasını bekleyemeyiz.
    ... diziseti
  5. 5.
    çocuklara matematik ve fiziği öcü gibi gösterip sevdiremeyenler sürülsün ve utansın.
    6 ... deepsees
  6. 6.
    sözelciler çantalarını hazırlıyor.
    2 ... mumbarsever01
  7. 7.
    Ülkede kimsenin kalmamasına işaret olan sürgündür.
    2 ... draley culer
  8. 8.
    Güzel olabilir aslında steril bir ortama benziyor.
    1 -1 ... entry de mi girmiyagh
  9. 9.
    Her sayisalcinin sanki harika matematik fizik yapıyormuş gibi adeta bir bilim insani edasıyla dolanması peki ? What da fak your alıp veremediğiniz with sozelcilerle ?

Sabrimi tasirdiniz.

Ülkenin yarısının göçmesine neden olacak hede.
    1 -2 ... bascavusunhorozu
  10. 10.
    Şimdi mühendislik öğrencilerine şahsen konuşma hakkı tanımıyorum.

Eğer odtü ayarında bir okulda değilseniz aldığınız eğitim mühendislik eğitimi değildir ve siz mühendis olmayı haketmiyorsunuzdur.

En önemlisi dostum, 240 binlerle mühendis olup kendini diploması olmayandan üstün görmen... gece yastığa başını koyduğunda vicdanının aldığı hâli biliyorum ben.

Cidden ygs-tyt ayarında bir sınavda dahi tam anlamıyla başarı sağlayamıyorsunuz ve fizik gibi derin -günümüzde fizik son gelişmelerle artık bir bilim dalından çok felsefi bir alan olmuştur- bir alana vakıf olduğunu mu iddia ediyorsun?

Güldürme beni newton fiziği devede kulak bunu sen de biliyorsun... en son ne zaman çoklu evrenler üstüne düşündün veya atomaltı parçacıkları?

Matematiğe gelirsek, matematik felsefe olarak artık pek kullanılmayan bir alandır ama yine de bu kadar bildiğin için sormakta fayda var: sayılar aslında var mıdır diye sorsam bana üç farklı görüş sunabilir misin... tahmin etmiştim.

Demek istediğim kıytırık bir orta doğu ülkesinin kıytırık bir üniversitesinde okuyup kendine hadsizce fizikçi-matematikçi unvanı takman sadece kahvelerdeki dayılara söker.

Anladın mı beni pek sevgili bilim adamı?

işbu yazı sadece mühendislik, biliminsanlığı gibi büyük vasıfları kendine kendine bir kağıt (diploma) ile tanımlayan saçma sapan üniversiteler okuyup bunu bir halt sananlara yöneliktir. Elbette güzel okullarda okumuş daha önemlisi işini yapması gerektiği gibi yapan insanlarımız vardır. Sayılarının artması dileğiyle.
    4 -4 ... id est