bugün

aslında ciddi ciddi cevap yazmaktan bile ar edilmesi gereken iddia.
ama yazayım;
dağda eksik var mı diye koyunlarını parmak hesabı "sayan" okuması yazması olmayan çobandan, uzaya roket gönderen mühendise kadar herkes kullanır matematiği. sen belki doğrudan kullanmazsın 4 işlem dışındaki matematiği ama, bindiğin arabanın, oturduğun binanın fiziği kullanır.
3 işlem bile fazla.
iş olarak algıladığınız şey mala vurmaksa nispeten doğru ama o işin bile kendine göre bir matematiği var.
En basitinden Bu entryi atarken bile matematiğin devreye girdiğini bilmeyen yazar beyanı.
Matematik sayesinde 20 sene ekmek yedim. Şükürler olsun. Allahtan bu ülkede bu kafada adamlar var da, Sağolsunlar varolsunlar çok yaşasınlar onlar..
Matematik olmasaydı bu entryi girebilir miydiniz acaba hiç düşündünüz mü dedirtendir.
birgün temel kotu hesap edeceğim dağ başında eğimli bir yerde. elime düz bir tahta aldım telefonun açı ölçeriyle açıyı buldum trigonometri bilgim ile işimi hallettim.

mesela birim dönüşümü ile ilgili bir örnek veriyim. birgün arabanın lastiğinin havası inmiş hava saati sadece psi olarak çalışıyor ama araç etiketinde sadece bar cinsi değer var. kara kara düşünürlerken açılık dedim ve hemen bar ı psi çevirdim ve yolumuza devam ettik.

lisede de böyleleri vardı yav bu gördüklerimiz ne işe yarıyacak diye. beyin olmayınca tabi yaramaz. özeti hiçbir işime yaramaz dediğiniz bir bilgi zamanı gelir çok iş görür.
bu başlığı açan kişinin şu an sayısal veriler sonucu icat edilmiş bir bilgisayar ve bir internet sitesi sonucu entry girmektedir.
Basit bir çarpma işlemini on saniye düşünen insanlar var. Gözünün önünde atomu da parçalasan, ona matematiğin gerekliliğini anlatamazsın. Anlatırsın da boşa.
He eğitim sisteminden kaynaklı müfredat hataları yok değil. Zaten o yüzden türk milletine matematiği sevdiremiyoruz.
geçenlerde hesabı ikiye bölün dediğimizde 60’ı hesap makinesiyle ikiye bölen kasiyer kız gözümde canlandı şuan. bence başlığı o açtı.
işe yaradı mı bilmiyorum dil bölümünden mezunum,sayisalcilara sormak lazım.