1. 11.
    matematik olmasaydı mühendislik diye bir dal olmazdı ve bu sebeple bu sözlüğe bile giremiyor olurduk. bu nedenle boş bir söylemdir. matematik yüz yıllardır hayatın neredeyse her dalında çok önemli bir hale gelmiştir.
    3 ... crazy and lazy jojuck 96
  2. 12.
    okulda öğrendiğimiz bize pek fayda etmiyor gibi görünüyor. Ama en azından alzheimer a karşı bile olsa arada matematik problemi çözmeye çalışın.
    ... mutluluk madeni
  3. 13.
    (bkz: bu matematik bizi kandırıyor hocam)
    1 ... mastor
  4. 14.
    birgün temel kotu hesap edeceğim dağ başında eğimli bir yerde. elime düz bir tahta aldım telefonun açı ölçeriyle açıyı buldum trigonometri bilgim ile işimi hallettim.

mesela birim dönüşümü ile ilgili bir örnek veriyim. birgün arabanın lastiğinin havası inmiş hava saati sadece psi olarak çalışıyor ama araç etiketinde sadece bar cinsi değer var. kara kara düşünürlerken açılık dedim ve hemen bar ı psi çevirdim ve yolumuza devam ettik.

lisede de böyleleri vardı yav bu gördüklerimiz ne işe yarıyacak diye. beyin olmayınca tabi yaramaz. özeti hiçbir işime yaramaz dediğiniz bir bilgi zamanı gelir çok iş görür.
    1 -1 ... minmimeranim
  5. 15.
    bu başlığı açan kişinin şu an sayısal veriler sonucu icat edilmiş bir bilgisayar ve bir internet sitesi sonucu entry girmektedir.
    -1 ... ballibabagiller
  6. 16.
    Eğitim yanlış yönlendirme üzerine kurulduğu için bir çok bilgi boş yer kaplıyor kafamızda. Mesela bir Makine Mühendisi olarak lise boyu verilen matematikten sadece fonksiyonlar ve türev integral işimi gördü... oysa liseden itibaren yönelimimize göre eğitim verilse daha yararlı ve verimli bir öğrencilik ve eğitim yaşamanış olurduk.
    1 ... daddys home
  7. 17.
    Basit bir çarpma işlemini on saniye düşünen insanlar var. Gözünün önünde atomu da parçalasan, ona matematiğin gerekliliğini anlatamazsın. Anlatırsın da boşa.
    He eğitim sisteminden kaynaklı müfredat hataları yok değil. Zaten o yüzden türk milletine matematiği sevdiremiyoruz.
    -1 ... yani herhalde sanirim galiba
  8. 18.
    geçenlerde hesabı ikiye bölün dediğimizde 60’ı hesap makinesiyle ikiye bölen kasiyer kız gözümde canlandı şuan. bence başlığı o açtı.
    5 -1 ... titanicteki rose
  9. 19.
    yanlış bir ifadedir.

birkaç senedir matematikten uzak bir alanda çalışıyorum, bazen kafamın çalışmadığını veya yavaş çalıştığını fark ediyorum. Matematik beynin idman yapması için çok önemli bence.
    ... gnoriseauton
  10. 20.
    işe yaradı mı bilmiyorum dil bölümünden mezunum,sayisalcilara sormak lazım.
    ... alexdeberk