1. 22.
    sözelciden dönme sayısalcı olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, asıl sözel hiçbir boka yaramıyor.
    ... baron munchausen
  2. 21.
    hem doğru hem yanlış. mühendislik, bilişim, mimarlık, sanayi gibi teknik alanlar harici günlük hayatta dört işlem dışında türev integral falan bir işe yaramaz demek daha doğru. ama bu demek değil ki gereksiz. uzmanlık alanı dışında ortalama bir mühendis bile oturup bunlarla uğraşmaz, hele ki önüne gelenin mühendis olduğu bir ülkede. para, ölçü birimleri, günlük hesap kitap değil arkadaşın kastettiği. limit, logaritma, fonksiyon falan. nerenizden anlıyorsunuz yazılanı?
    1 ... bir gun mutlaka
  3. 20.
    matematik olmasa deliği bile tutturamayacağının farkında olmayan budalaların fikri.
    ... cilveloy nanayda
  4. 19.
    Matematiğe kafası basmayan kişilerin uydurmasıdır. Kedi erişemediği ciğere mundar dermiş.
    -1 ... kemalist teorisyen
  5. 18.
    işe yaradı mı bilmiyorum dil bölümünden mezunum,sayisalcilara sormak lazım.
    ... alexdeberk
  6. 17.
    geçenlerde hesabı ikiye bölün dediğimizde 60’ı hesap makinesiyle ikiye bölen kasiyer kız gözümde canlandı şuan. bence başlığı o açtı.
    5 -1 ... titanicteki rose
  7. 16.
    Basit bir çarpma işlemini on saniye düşünen insanlar var. Gözünün önünde atomu da parçalasan, ona matematiğin gerekliliğini anlatamazsın. Anlatırsın da boşa.
    He eğitim sisteminden kaynaklı müfredat hataları yok değil. Zaten o yüzden türk milletine matematiği sevdiremiyoruz.
    -1 ... yani herhalde sanirim galiba
  8. 15.
    bu başlığı açan kişinin şu an sayısal veriler sonucu icat edilmiş bir bilgisayar ve bir internet sitesi sonucu entry girmektedir.
    -1 ... ballibabagiller
  9. 14.
    birgün temel kotu hesap edeceğim dağ başında eğimli bir yerde. elime düz bir tahta aldım telefonun açı ölçeriyle açıyı buldum trigonometri bilgim ile işimi hallettim.

mesela birim dönüşümü ile ilgili bir örnek veriyim. birgün arabanın lastiğinin havası inmiş hava saati sadece psi olarak çalışıyor ama araç etiketinde sadece bar cinsi değer var. kara kara düşünürlerken açılık dedim ve hemen bar ı psi çevirdim ve yolumuza devam ettik.

lisede de böyleleri vardı yav bu gördüklerimiz ne işe yarıyacak diye. beyin olmayınca tabi yaramaz. özeti hiçbir işime yaramaz dediğiniz bir bilgi zamanı gelir çok iş görür.
    1 -1 ... minmimeranim
  10. 13.
    (bkz: bu matematik bizi kandırıyor hocam)
    1 ... mastor