1. 1.
    lise 2'deydim. okulun en zekî öğrencilerinden biri sınıf arkadaşımdı. matematik, geometri, fizik gibi sayısal derslerde çok başarılıydı. arkamda oturuyordu. teneffüs vakti içerideyiz.
    "ya ne gereği var matematiğin? hektarmış, metreymiş, kareymiş falan" dedim.
    "bunlar olmasa bağ, bahçe, arsa ölçümleri nasıl yapılacak?" dedi.
    hiç düşünmeden, "bağı bahçesi olanlar düşünsün, bana ne amk" diye cevap verince bir kahkaha patlattı: "hahahaha aklını s... senin."
    -4 ... alidemiral
  2. 2.
    aslında ciddi ciddi cevap yazmaktan bile ar edilmesi gereken iddia.
    ama yazayım;
    dağda eksik var mı diye koyunlarını parmak hesabı "sayan" okuması yazması olmayan çobandan, uzaya roket gönderen mühendise kadar herkes kullanır matematiği. sen belki doğrudan kullanmazsın 4 işlem dışındaki matematiği ama, bindiğin arabanın, oturduğun binanın fiziği kullanır.
    6 -1 ... meja
  3. 3.
    matematik dersinin bir işe yaramaması
    1 -1 ... neredesinulankerkenez
  4. 4.
    Açık ve nettir. G.tünüzden element uydurmuşsunuz işte arkadaşım yok sanatmış yok her şeyde o varmış da he hee. Hiçbir zaman gerek duymuyorum.
    1 -8 ... heartattack in a layby
  5. 5.
    3 işlem bile fazla.
    1 ... kardesiniz2006
  6. 6.
    iş olarak algıladığınız şey mala vurmaksa nispeten doğru ama o işin bile kendine göre bir matematiği var.
    6 -1 ... serdarsl06
  7. 7.
    En basitinden Bu entryi atarken bile matematiğin devreye girdiğini bilmeyen yazar beyanı.
    ... b0rtecine
  8. 8.
    Matematik sayesinde 20 sene ekmek yedim. Şükürler olsun. Allahtan bu ülkede bu kafada adamlar var da, Sağolsunlar varolsunlar çok yaşasınlar onlar..
    4 -1 ... gazeloglu
  9. 9.
    Matematik olmasaydı bu entryi girebilir miydiniz acaba hiç düşündünüz mü dedirtendir.
    1 -1 ... mavinin elli tonu
  10. 10.
    Sözel ne işe yarıyor?kendimi bildim bileli sözel derslerim daha iyi idi bı halta yaramadı.
    ... simgesimge2019