1. 1.
    halk arasında matemetikle uğraşan herkese verilen addır. ister bilim adamı olsun,ister öğretmen. Hesap yapan herkes matematikçidir.
    ... yoksul
  2. 2.
    matematik öğretmenlerinin genel adı.özellikle sınavda kötü not alınınca ben bu matematikçinin....... diye giden cümlelerin tümleci.
    1 ... kkkcrazy
  3. 3.
    sevgilisine seni artı sonsuzdan eksi sonsuza kadar seviyorum diyebilir. yadırgamamak lazım.
    1 ... seamea
  4. 4.
    matematik bilen ve seven insan türüne verilen genel isim
    ... kutup cizgisi
  5. 5.
    (bkz: mathman)
    -1 ... thedewil
  6. 6.
    nihayetinde o da; senin benim gibi insandır, güzel bir uğraştır*.
    ... sicilyalim
  7. 7.
    (bkz: Hilbert)
    (bkz: Gödel)
    (bkz: Bernoilli)
    1 ... no leaf clover
  8. 8.
    matematikle uğraşan, bu ilim dalını meslek haline getirmiş insana verilen isimdir!..
    ayrıca zannedildiği gibi hiçte tabiî hayattan kopuk insan değildir... bildiğimiz ,alelade insandır işte... ayrıca ,bu arada bende nasipse matematikçi olucağm şayet fıttırmadan okulu bitirebilirsem!..

çok ileri seviyede matematikî işlemlerin yapılabildiği bilgisayar programının da adıdır!.. tabi basit işlemler de yapılabilmektedir..
    1 ... sus konusma
  9. 9.
    kullanışsız bir bilgisayar programıdır.

tamam belki her matematik işlemini yapar istediğiniz ama, bir program bu kadar mı kullanışsız olur !
    geri al özelliği koymuşlar bu programa ama bazen almaz. kafasına göre işlemler yapar ve sizi delirtir.

başka program yokmuş gibi dokuz eylül üniversitesinde matematiksel iktisat dersinde bu programla uğraşırsınız. recep kök e ve asistanına* selam ederim.

(işbu entry sınavdan önce sinirle belki de nefretle girilmiştir...kim bilir...)
    ... swashbuckler
  10. 10.
    (bkz: komikimben)
    ... komikimben