1. 1.
  Yok efendim Türkiye neden gelişmemişmiş. Avrupa ülkeleri ayda bok bulmuş marsta yarak bulmuş biz hala başörtüsü sorunuyla uğraşıyormuşuz, arap sevicilik.yapıyormuşuz bir sürü zırva. Ulan beyinsiz adam çalışan kazanıyor burada mal mal konuşacağına bu ülke için bir şeyler yap. ilkokul düzeyinde matematiğin var burada ahkam kesiyorsun. defol git lan bu ülkeden kimsenin size ihtiyacı yok si.tir git hollandada hemcinslerinle evlen sen de rahatla biz de mk.
  5 -10 ... enyobazyazar
 2. 2.
  Ülkede eğitim sistemi çok başarılı zaten. 12 yıl boyunca hiçbir sike yaramaz şeyler öğrettiler. Bu boktan bilgileri öğrenip bir kağıda aktarabilince mi batıyı yakalayacağız ?
  4 ... andarkankabrides
 3. 3.
  alakaya maydanoz olmuş başlık hedesi.
  3 -1 ... bloddy marry
 4. 4.
  türkçesi iki olanın başlık açabilmesi gibi bir şey heralde.
  7 ... en az 135 yapacak
 5. 5.
  açtığı başlığı yazdığı yığın(!)ın açıklamaya yetmediği sıçıntı.

  yazar burada matenatik bilgisine laf ederken kendi edip(!)sizliğini bizlere feci şekilde deklare ediyor sayın totoşlar.

  burada çalışan kazanıyormuş... ba ba baaa.. kime çalışan kazanıyor lan? gökdelenin 32. katından düşenler kime çalışıyor? yoksa o gökdelenin sahibi havuza mı çalışıyor?

  3 kuruşa çalışıp ölenler mi kazanıyor? yoksa atv'ye havuz yapan gökdelen sahipleri mi? yoksa 300 metre yerin altında bedava kömür dağıtmak için ölen 301 somalı mı çalışıp kazanıyor?? cevap ver lan göt tüyü..

  totoş kal, götoş değil..
  8 -2 ... yok devenin bale pabucu
 6. 6.
  edip ile edeb'i birbirinden ayıramayacak göz özürlünün (bak beyinsel özür demedim iyi niyetliyim, belki bir şeylere uyanırsın diye) laf sokmaya çalıştığı bir garip serzeniş cümlesi.

  canım benim; tabi ki çalışarak gelinir bir yerlere, ilimle, fen ile.. üç kulvuallah bir elham ile ancak o haftada yedi gün koşturduğun altılı ganyanda manevi bir güç bulursun 6'lıyı bulmak için. sen üçlü ganyana takıl ama, aklın ancak onu alır, kompleks düşünce bayar seni.

  ha ne diyoduk? bizim özenip durduğumuz değil, geçmişte ders verdiğimiz batı ortaçağ karanlığını yırtıp ilime fenne ve sanayi üretimine yönelerek bir yerlere geldi.

  senin oy verdiğin zihniyetin okullardan kaldırdığı 'milli andı' okuyolar onlar ve 'milli kimliği' asla unutmuyolar canım totoşum.

  kimseye de özendikleri yok, kendi yollarını kendileri buluyorlar. yani senni gibi arap ya da amerikan siki yalamıyorlar.

  hadi sen şimdi bu kadarını oku, bir sindir, bilahire konuşuruz..
  4 -2 ... yok devenin bale pabucu
 7. 7.
  Kulhuvallahuyla bir şey olmadığını iddia edip milli antla bir bok olacağını zannediyorsun. benim.oy kullandığımı zannediyorsun. Bizim dinimize göre yalamak ya da yalatmak caizdir zannediyorsun. O yalama.işini siz yapıyorsunuz koçum. Bizim ne amerikayla ne araplarla işimiz yok. amerikan dizisi, amerikan kotu, amerikan kolası. . . Yediğiniz içtiğiniz giydiğiniz hepsi amerikan malı . ağzındaki arap yar.ğı sanırım,o kadar uzun ki karşındakinin ağzında gibi görüyorsun.
  1 -4 ... enyobazyazar
 8. 8.
  sübhanallah kardeşim, ibretlik yazmışın.

  bunu mars'a yollasan bir kaç ışık yılı sonra şerefsizim uzaylılar '' dünyanızı sikeyim'' deyip direk plüton'a yöneliceklerdir eminim. hayır sırf uzak olsun diye ve yalnız ve terk edilmiş gezegene hak ettiği değeri vermek için..

  zaman kıymetli totoş kardeşim. vakti boşa harcamamak lazım. adamlar da haklı..
  2 ... yok devenin bale pabucu
 9. 9.
  Yerde yemek yiyenleri kopeklere benzeten orospu cocuklarini gun yuzune cikartmis tespit.

  Simdi muhtemelen o entry silinecek, ben de screenshot almayacagim icin bu entryden kimse bir bok anlamayacak ama bu amina kodugmun sozlugunde eline klavyeyi alan o kadar cok beyinsiz var ki, zamaninda anasinin, babasinin yaptigi hareketi asagilayanlar hatta ve hatta bunu bir hayvan uzerinden yapanlar mevcut. Simdi sen fikrini begenmedigin bir yazara laf sokayim derken benim annemin babamin ve tanidigm bir cok insanin ve hatta yeri geldiginde kendimin yaptigi hareketi asagiliyorsun ya, seni o begenmedigin kopekler gotunden siksin.

  Not: screenshot alindi, got oglani silerse yazdigini ya da entry silinirse paylasiriz.
  4 -1 ... lannoldu
 10. 10.
  al işte yine sayısalcı olmayan birini geri zekalı ilan edip batıya özenmemesi gerektiğini söyleyen tip söylemi.

  bu salaklar zeki olmak için matematikçi olmak gerektiğini anlatır dururlar ama matematiği savunup iki formül ezberlemekten başka katkıları olmamıştır. ki buna da katkı denmez. buna ezber denir. ve ezber de yeni bir şey ortaya koymak değil var olan şeyi beyne kaydetmektir. bilgiyi bir süreliğine beyne atmaktır. türkiye'de eğitim sistemi zaten ezbere dayalıdır. hatta yeni bir akım başlatmış, yeni bir icat yapmış kişiler hep eğitim sisteminden uzak kalmış kişilerdir. çoğu okuldan atılmıştır ya da okulu bırakmıştır. ama bu tabi eğitimi yarıda bırakmak gerektiği anlamına gelmez. sana öğretilen o formülleri, o şiirleri, o masalları ezberlerken bir taraftan felsefeye, düşünmeye yönelmek gereklidir.

  iki satır yazı ya da iki formül ezberlemekle batıcı olunmaz, ya da matematiği sular seller gibi bilip "ben matematikçiyim gururla batıyı örnek alıyorum matematik bilmeyenler ölsün, batıdan selamlar" demek de mantıklı değildir. çünkü bunlar batının amacına terstir, sen burada batıcılığı ya da batıyı değil kendini örnek almış olursun. sana matematik dersi vermişler, sen de bunda başarılı olmuşsun ve kendini batıcı ilan etmişsin ?? ben bir şey anlamadım. tamam, matematik bilmek güzel bir şey hatta bununla övünebilirsin, yanlış anlama olmasın benim demek istediğim, matematik bilmekle övünüp bilmeyenleri "gerici" ya da "geri zekalı" ya da "aptal" ilan edip, batıdan uzak durmalarını söylemek ne kadar batıcılıktır ?

  aynı şekilde bir insan bir bilim dalını bilmiyor ya da kendini o dalda geliştirmemiş diye batıyı örnek alması suç mu olmaktadır ? belki o insan edebiyat hakkında harikalar yaratacaktır, belki de müzikal alanda sanatını yapacaktır. ve bu insanlar matematik bilmiyor diye batıcı gibi davranması demin dediğim gibi suç ya da yasak mıdır ?

  batı'nın "ileri" ya da "üstün" görülmesi de batı'nın ortaya yeni şeyler çıkarmasıdır, sanatçılar yetiştirmesidir. ama senin dediğin insanların "matematiği iyi bilsin de öyle batıcı olsun" ya da "matematikçi olsun batıya öyle özensin" şeklinde olmasıdır. yani batının hedeflediğinin tam tersini yapmaktır.

  matematik önemlidir ama birini matematik bilmiyor diye batıya özenmesini ya da batıya ilgisini küçümsemek cahillikten hatta yobazlıktan başka bir şey olamaz.

  http://tr.wikipedia.org/w...klu_zek%C3%A2_kuram%C4%B1 .
  3 -1 ... habseligkeiten