1. 1.
    matematikten anlamamakla kastedilen şey tam olarak bu mu?

mesela logaritma, türev, integral sorularını çözerdim eyvallah da olayı bir türlü kafamda canlandıramazdım. bu yüzden her şey anlamsız gelir ve şevkim kırılırdı.

2+2'yi kafanda canlandırabiliyorsun mesela. 2 tane hedeyi bir araya getiriyorsun oluyor sana 4 hede. lakin i, pi, avogadro sayısı falan bunların olayı ne bilal emmi? ben aslında matematiğe kafası basmayan biri miyim?

işte bunlar hep üzümünü ye bağını sorma mantığıyla verilen eğitimler.
    2 -1 ... nesgayfe
  2. 2.
    geometriyi canlandıramamaktan daha acınası diildir alfa abi.
    2 ... f ucklife
  3. 3.
    mey sayısı çok güzel gelsene. kafa yapar hem.
    1 ... mey sayisi
  4. 4.
    cansız matematikle daha kolay başedilir dedirtir.
    ... monk of monkmountain
  5. 5.
    valla geometriyi kafada canlandırmak daha kolay ama doğru düzgün öğretmiyorlar ki olayın temelini.

en basitinden xyz eksenleri. kodumun öğretmeni tahtaya çizmek yerine eline 3 tane çubuk alıp kanlı canlı gösterse memleketin yarısı matematik profesörüydü şimdi. xyz'nin olayını bile yıllar sonra idrak ettik.
    1 ... nesgayfe
  6. 6.
    Seneye Matematik ogretmeni olacagim, daha ben de çözemedim onların mantığını. Zaten ben de sizin gibi onları en son lisede gördüm amk. 2015 ygs'de 36 matematik yapmistim. Ilkogretim matematik ogretmenligi okuyan insana calculus-soyut- cebir- diferansiyel gibi konular anlatilacagina meb mufredatindaki konuların mantığı ogretilse eğitimde çağ atlardik. Adam ogretmen oluyor ama anlatacağı konuları en son ortaokulda-lisede görmüş oluyor. Ee egitim fakultesinin mantığı ne burada o zaman? Herhangi bir fen lisesi mezununa bir yılda formasyon ver göreve başlasın.
    3 ... ata ters binen kovboy
  7. 7.
    tek haneli iq'ya sahip olmanın bir sonucudur.
    -2 ... kivilive
  8. 8.
    üzerine çalışma yapılırsa bu sorun çözülebilir.
    ... steving zweig