1. 1.
    Matematiği anlayamayan tipler 3'e ayrılır;

1- Çalışsa anlayacak öğrenci

Ortalama zekalı öğrencidir, sadece tembellikten dolayı çalışmayan ama çalıştığı zaman yapan öğrencidir.

2- Çabalayan ama anlayamayan öğrenci

Çok çalışması gereken öğrenci tipidir, matematiğe saatlerce feda etmesi lazımdır, aman azmini kaybetmesin.

3- Matematiği anlatsalar dahi anlayamayan tip

Benim dahil olduğum grup. Çalışsa yapacak öğrenci tayfası yapamıyorum yeaaa diye ağlar zırlar fakat bu grubun acısını anlayamaz.
    16 -3 ... kaptanaga
  2. 2.
    düşük iq'ya sahip olmak sonucunda olan hede.
    1 -11 ... kivilive
  3. 3.
    3 versiyonu olarak içlerinde bulunduğum gruptur. mühendislik 2. sınıftan bırakmak zorunda kaldım.
    hülasa bebeğim eşşşşeği bağlasan mezun oluyor.
    4 işlemden sonrası çok bozdu...
    2 -1 ... bize de mi caylak
  4. 4.
    fizikle iç içe diyorlar ancak fizik bir mantıkla anlaşılabiliyor fakat mat çok soyut kalıyor. fizik o yüzden daha kolay ve geçekçi geliyordu bana lisedeyken ve anlıyordum. matı da zorlasam anlıyordum ancak geometriye kafam gram basmıyordu. onu hiç anlamıyordum. normalde zekalı olduğumu düşünüyorum ama yapamıyordum işte. hele dil öğrenmek bunların hepsinden zor. matematik dil öğrenmenin yanında bana kürdan geliyor.
    demek ki zekalı olmak da bazı şeylere yetmiyor ya da zekalı olmak farklı farklı alanları anlamak da olabilir.
    -1 ... crux ansata
  5. 5.
    hiç unutmuyorum lise sondayken hocayla aramızda şöyle bir muhabbet dönmüştü:

-evet arkadaşlar limit budur.
    +hocam o nedir?
    -arkadaşlar bu limittir.
    -hocam peki limit ne demek?
    +arkadaşlar limit budur.

kaldı ki birisi sana limiti anlatsa bile ösym sınırlarından dışarı çıkamayacağın için siktir et, limit budur.
    7 -1 ... il dentisto
  6. 6.
    şanssızlıktır.
    yok öyle bir şey.
    git, gerçekten iyi bir hoca bul. sonra gel sonucu yaz.
    2 ... nanautzin
  7. 7.
    Matematiği yapmak sorgulamamaktır, bu niye boyle oluyor diye sorarsan olmaz, Farklı formul yazma metodlarıyla moralli bir şekilde sistematik çalışmak gerekir. Konular domino taşı gibidir o yuzden temeliniz yoksa koklu uslu sayılardan başlayıp anlamanız gerekir.
    1 -1 ... scarlett johanson
  8. 8.
    Sanıldığı gibi hesap makinesi kullanmak bi avantaj değildir bi yanlış tuşa basarsın hayatın kararır. Ben hesap makinesinin insanı hantallaştırdığını düşünenlerdenim. Matematiği anlamak isteyenlereyse tavsiyem hayal gücünü soyut zekasını 3 boyutlu düşünme kapasitesini geliştirmeleri.
    2 ... anima mundi
  9. 9.
    Türkiyede hep eziklenmeyi gerektirir.
    1 ... trinitrotoluen
  10. 10.
    Sabırsızsınızdır. Çünkü matematik bana göre zekadan çok çaba gerektirir.
    3 ... nirvana81