bugün

hayatı bakkal hesabından öteye gitmemiş insanın bok atmasıdır.
sıçtığın bokun gittiği kanalizasyon sistemleri bile belli bir matematiğe göre dizayn ediliyor.
matematiği kötü olan bir eşit ağırlıkçının hezeyanı matematik insan beynin işleyiş prensiplerine uyan tek bilimdir ve bir kavrayış biçimidir. hayal gücüyle soyutlama yetisiyle doğrudan alakalıdır ayrıca bu kadar kolay soruların sorulduğu bir sınavda neden ağlıyorsunuz anlamış değilim.
Kimine göre doğru. Senelerce kafam basmamasına rağmen it gibi matematik çalışmaya çalıştım, ingilizce öğretmeni olduğumda son terim ve ilk terimi kendime sokabilirim mesela. Ne yapıcam amk, niye bana dayattınız bunu.
Ama kimine göre de yanlış, şahsen o orantısız merdivenlerde kafamı gözümü yaracağım diye yusuf yusuf çıkıyorum.
Bir de özel ders öğretmenim şey demişti hiç unutmam, adam hayattaki problemlerini matematik mantığıyla çözmüş hep, sorunu çözüme benzetiyormuş hep, bir şekilde işte anlatamadım tabi şimdi. O zaman aydınlanmıştım. Şimdî unuttum.
herkese ihtiyacı kadar matematik verilmediği için yapılan beyanattır. mk mesela ben tarihçiyim. lisede geometri dersi almıştık zamanında. nerede kullancam geometri bilgilerini. mühendis olacak adama logaritmayı vb. konuları öğret. teoride kalmasın öğrendikleri uygulasın.