bugün

hazir misiniz basliyor.

cayimi doldurun südüklüler.
Bu bölum gülben depresyon selalesi olcak hayirlisi olsum.
Birkan sokullu'nun kariyerinin ve yakışıklılığının doruk noktasında olduğu dizi.

Kırmızı oda'nın aksine olaylar ve kişilikler arabeskleştirilmeden incelikle, çok gerçekçi canlandırılmış. Çünkü kimse tanıdığı okb li birine sempati veya merhamet duymaz, gıcık olur. Gerçek hayatta bu böyledir ve dizide safiye bu anlamda çok başarılı. safiye ve gülben'i adeta gırtlaklamak istiyor insan. Oyunculuklar çok başarılı.
Inci ve han aşkı, arkadaşlarının bunları yaklaştırmak istemesi diziden resmen itiyor.
Geçen bolumu izlemedim bile biraz mesafe girsin özleyeyim diye hihih.

Hadi bakalım, safiye ve gülbenin oyunculukları beni yine vurursa izleyeme devam ederim.
-geceleri altına işeyen bir kızla kim evlenir?

-haa şapşal otur oturduğun yerde...

-hüngür hüngür.

konusu yaşanmış olaydan uyarlanan kaliteli dizi.

bu akşam trt'De tavsiye edilir.
Baydı şimdiden; hele müzikler kafa ütülüyor, nedir öyle cenaze müzikleri gibi. Saçma sapan bir senaryosu var; ailenin hepsi- pardon o apartmanda yaşayanların hepsi ruh hastası. insanı resmen bunalıma çekiyor. Zor kaylanılıyor zor, ben izlemiyorum; salonda mecburen oturuyorum.
görsel
Safiye bir tik daha çıldırdı.
110.
5. bolumde sundurulmeye baslanan dizi. ne oldu 2 saatte? balayina gittiler, babalarının alzheimer oldugu ortaya cikti ve han beklenen tepkileri vermeye basladi. eger boyle 3er konu islenecekse sctik demektir.
hanin babasi tam incinin prostat dedesine hanla ilgili bir sey soyleyecekti beyin eror verdi fark ettiniz mi bilmiyorum.
Aç acına iki saat izledigim için südüklü gülben'in sandvicleri ispiyonlamasına çok sinirlendim.
Han yavrumun ayrılık anksiyetesi istifçiliğe evrilmiş anladığım kadarıyla. Keşke çöplerin içindeyken yakışıklılığından ve salon beyefendiliğinden ödün verip içinden bir mr hyde çıksa..

Oyunculuklar iyi hoş da, aşktan kusacağım artık. Senaryo biraz daha akıcı olup han-inci aşkından sıyrılsa oyunculukların hakkı verilmiş olur.

Merve dizdar tam anlamıyla döktürüyor.
müteahhitin soyadı masumlar sanırım.
Yazarın bir başka kitabında han ile incinin aşkı geçmekte imiş. Han’ın inci’yi annesinin çöpe attığı oyuncağın yerine koyacağı ve onu kaybetmemek için eve hapsedeceğinden bahsediliyormuş. Zamanla inci bu durumdan delirip intihar edecekmiş.

Söyleyenlerin yalancısıyım. Göreceğiz.
ezgi mola nin duş sahnesinde taraklı ayağını gördükten sonra izlemeyi bıraktıgm dizi..
simarik inci arabada yemek yeme sahnesiyle midemizi eksitmistir.

hayatinda ilk kez kopek görmus gibi tam bir kezban profili sergiledi inci.fark ettiyseniz kopek de cok cirkindi.

han birak bu isleri git efendi gibi cop karistir.bu kari seni bozacak ayarinla oynayacak.
Bir tek bölümünü merak edip, izlemedim. Dizisini izlemektense kitabını okumayı tercih ederim.
Henüz iki bölümünü izledim ve karakterlerin tamamını haklı buluyorum. Anne kaybının ardından Safiye’nin anne figürünü yansıtışı, anne figüründen sonra yansımanın etkisinde kalan kardeşler, onların kendi içlerinde varlıklarını bulmaya çalışmaları... düşünüldüğünde hepsi haklı. Evet hastalar ama haklılar.

Diziyle ilgili sevmediğim iki şey var. ilki Safiye ve Gülben kendine göre temiz. Yani dikkat ederek her şeyi temizlemiyorlar. Tek rutine her şeyi oturtmuş durumdalar. Bu beni rahatsız etti çünkü covid sonrası gelişen hafif okb sorunum var ve bir peçetenin her yüzeyini ayrı ayrı kullanmalarına, dışarıdan geldikten sonra üzerlerine giydikleri röpteşambırları yıkamadan asmalarına ya da birbirlerine değecek şekilde asılmalarına takıldım. (Evet hafif okb böyle oluyor.)

ikinci olarak izlediğimiz şey maalesef bir kurgu değil, gerçek bir yaşam öyküsü. Yani gördüklerimiz aslında bir psikiyatriste terapi sırasında anlatılan ve o odada kalması gereken özel hayat anlatımları. Gerçek olsa dahi ‘kişi ve kurumlar gerçek hayattan uyarlanan kurgulardır’ denmesi gerekir. Çünkü hasta kişi daha ilk terapide ‘burada anlattıklarınız güvenlik ve sağlık kurumları haricinde üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.’ ibaresinin yer aldığı bir metin imzalarlar. Bir psikiyatristin hasta bilgilerini paylaşması kesinlikle kabul edilemez.

edit: 4. bölüm başından bildiriyorum; Dünyada Han beye (bkz: bey diyorum) hayır diyecek kadın erkek cinsiyet fark etmeksizin insan yoktur.
geldim.
hazir misin nazmiye.
Han Bir cani, bir katil, bir psikopat.
Ana bugün salı möydı kafam karısmıs neyse müsafir var zaten yutupcam izlicem ben izlemeden yazmayin buraya lütfen.
bu bolum cok iyiydi izlemekten vazgecenlere tavsiye ederim.
Sağlam dizi. Oyunculuklar mükemmel.
Aglak ve berbat bir dizi.
hanin katil oldugunu dusunmuyorum.bagajdan baska bir sey cikacak.

her yer löp löp pislik içinde.
Çok uzun olması sebebi ile genelde uyuyakaldığım diziydi fakat bu bölümünü tam olarak bitirebildim.eleştirilere kulak vermiş olacaklar ki aşk olayını abartmadıkları bir bölüm olmuş.
güncel Önemli Başlıklar