1. 1.
    Artık fazlasıyla özlediğim futboldur.

Çocukken babamla maça giderdik kahvehaneye. ikimizde sivassporluyuz ama o dönem sivasspor süper ligde olmadığı için babam trabzonspor'a ben ise fenerbahçe'ye sempati duyardım.

Sezon 1995-96. Trabzonspor ve fenerbahçe kıyasıya yarışa girmiş, diğer takımlar bu iki takımın nalını topluyor. Ama nasıl bir yarış. ikisi de önüne geleni deviriyor, hemde eze eze.

Tabi haliyle şampiyonu 32'inci haftadaki trabzonspor-fenerbahçe maçı belirleyecek. O gün kahvehaneye her 2 takımı da tutan, hatta başka takımları tutan birçok kişi maçı izlemeye geldi. Kahvehane hıncahınç dolu tabi.

Maç bitti ve fenerbahçe kazandı ve liderliğe yükseldi. O gün farklı farklı takımları tutan herkes yine dostça ayrıldı kahvehaneden. Kavga yok gürültü yok, adabıyla izledi gitti millet.

Ama şimdi bakıyorum maç için kavga edenler, birbirlerine ana avrat küfür edenler, cinayet işleyenler türedi. Ve üstelik futbol eskisi kadar masum bir oyun değil artık.

iddaa'dan cebini dolduran kodamanlar, maçların sonucunu önceden belirleyenler, fikstürü istedikleri gibi yönlendirenler, maç sonu ortalığı karıştıran açıklamalar yapanlar.

Evet bu masum futbol maalesef bitti. Sadece hafızalarımızda güzel bir anı olarak kaldı.

Yaşı daha küçük olanlara tavsiyem; futbol için kalp kırmayın, tamam birbirinize takılın şaka yapın ama bu şakayla kalsın sadece. Elin kodamanı türlü dalaverelerle cebini doldururken, siz 5-10 lira parayla şu maçı nasıl izlerim diye plan yapıyorsunuz. Eğlenin, ama futbolda herşeyin masum olmadığını da bilin.
    7 -1 ... neflodi
  2. 2.
    2011-12 sezonu itibariyle yok olmuştur.
    ... fufulu