1. 351.
  Bu programı izleyenin beyninden şüphe ederim.
  ... alfa bey
 2. 352.
  Bir tek danilo Zana olduğu için arada denk geldikçe baktığım program.
  ... keyf kahyasi
 3. 353.
  Bu seneki yarışmacı kadrosu tam bir fiyasko. islim kebabını, talaş böreğini yapmayı bilmeyen aşçı mı olur?
  ... yaradana gurban
 4. 354.
  Yabancı versiyonu daha iyiydi.
  ... uzay muhtari
 5. 355.
  suna nefretliğim. çıkarcı ve bencillikten ölecek. hayatta bu insanlarla savaşmaktan yıldık zaten.

  ama açelya, sen mis gibi bir aşçısın. yasin'i de çok seviyorum, kendi takımını satmayan sadık bir adam. neşeli.

  başlamasını beklediğim program. dışardan iki üç dakika izlemekle anlaşılmaz. mutfağın ruhunu seven insanların tutkuyla izleyeceği program bence. onu bilmiyor şunu bilmiyor diye aşağılamaya da gerek yok kimseyi. herkes kendi alanıyla ilgili her şeyi biliyor mu? hepimizin alanında da spesifik ilgilendiği bir şey var. onlar da öyle. özellikle mehmet şefin eğitici şeylerine bayılıyorum ben. danilo'yu da öpüp çimende yuvarlamak istiyorum.
  4 -3 ... cicek kalbi
 6. 356.
  Kayısı kıvamında yumurta bile yapamayan yarışmacıların olması garibime gitti.
  1 ... ngark
 7. 357.
  cemre'yi seksi bulan tek kişi ben miyim acaba?
  ... bel gamzeli erkek
 8. 358.
  orda kapali bir kadin var ivedi sekilde sutlanmali.

  bir bok bilmiyor.galeyana geliyor surekli arada kayniyor.
  arada kaynadim kaldim diye seviniyor.

  ondan sef ddgil ancak bulasikci olur.
  hos ben ona bulasik da yikatmaz cop doktururdum.
  1 ... beton baris
 9. 359.
  Yarışmacıların bulundukları ülkenin masterchef'i olmak için birbirleriyle yarıştıkları televizyon programı.

  Masterchef us sezon 9'u izlemiştim. Yarışmaya daha seçilmeden pilot bölümde elenenler, bizim yarışmamızdaki şampiyonlardan daha komplike ve güzel tarifler hazırlamışlardı. Tek tek eyyorlamamı yapmak istiyorum.

  Şef Somer Sivrioğlu: Anadolu yemeklerini modernleştirerek yapıyor. avustralya'da bildiğim kadarıyla biri sadece meze olmak üzere iki adet restoranı var. Bu ebatlarda oluşu insana " evet abi ya bu herifin yaptığı yemek yenir, lezzetlidir." izlenimi veriyor. Gerçekten işi öğrenmek isteyen insanların takip etmesi gerekli.

  Şef Mehmet Yalçınkaya: Yaşlı kurt. Mutfağın ne kadar stresli ve zor bir çalışma ortamı olduğunu anlamamızı sağlıyor. Bazen stresin temel kaynağı kendisi olsa da, bunca yıllık deneyim ve başarılar karşısında yarışmacıların en basit şeyleri dahi yapamıyor oluşu, kendisini geriyor olabilir. Sonuna kadar haklıdır.

  Şef Danilo Zanna: Mesleği aileden geliyor. Mutfak alanında pek bir bilgisi yokmuş gibi görünse de, italyan mutfağına büyük oranda hakim. Türkiye'de birkaç programa çıktı diye adamı oyuncu sanıyorlar. Oysaki herif Çin'de dahi çalışmış bir şef. Ortamı yumuşatıcı davranıyor. Mehmet şef'i dengeliyor. Güzel olmuş.

  Yarışmacılara gelirsek:

  Suna: Kendi çıkarı için yapmayacağı iş yok. Arkadaşının ununa tuz, çorbasına şeker katabilecek potansiyeli var. Silikon dudaklar yakışmamış. Masterchef olamaz.

  Mustafa: Çok heyecanlı bir arkadaş. " Ben şöyle tecrübeliyim, böyle tecrübeliyim " diyor. Muhtemelen 30 liradan patates kızartması satan bir cafe'de çalışmıştır. Çenesini tutarsa son 5'i görür.

  Yasin: Çakma Taner. Geçen sezon yarışan şırdancı mehmet'in görevini üstlenir.

  Batuhan F: tombik çocuk. Daha genç. son 4'e kalır.

  Batuhan: eli hızlı bir arkadaşımız. Masterchef'i kazanmaya en büyük aday. Göreceğiz.

  Ekin: Yakışıklı kategorisinde yarışmaya dahil olmuş. Ağır barzoluk seziyorum. Uzun süre izleriz.

  Nalan: Yemekteyiz programından transfer. Sesi insanın kulağını tırmalıyor. Yemek namına gram bilgisi olduğunu sanmıyorum.

  Eda: Demagoji queen. Poşe yumurta nedir bilmez. Tiramisu nedir bilmez. Onu bırakın tavuk nedir onu dahi bilmez. Yeri yok.

  Güzide: Saf, sesiz türbanlı bacımız. Üzülüyorum kadına. iyi bir ev hanımı olabilir. Ama bu yarışmada muhtemelen yiyecekler zavallıyı.

  Açelya: Herkesin çok güzel bulduğu yarışmacı. Makarna yapılan bölümde şeflere artistlik olsun diye makarnayı elde açmaya çalışmıştı. Yarım saat mermer gibi hamurla uğraştı, beceremedi. Makinaya döndü. O günden beri sesi soluğu çıkmıyor.

  Cemre: Mehmet Yalçınkaya'ya çıkışını herkes takdir etse de, yanlış yaptı. Karşısındaki adam old school. Usta çırak ilişkisini benimsemiş biri. Döverim de severim de kafasında. Mesleği öğrenmek isteyen yada ileride bu meslekte bir yerlere gelmek isteyen insan ustasına baş kaldıramaz. Kaldırmamalı. O başı keserler.

  Rıfat: iyi yürekli arkadaşımız. Renk katıyor programa. Ama üzerler onu. Dayanamaz mutfaklara. Denesin tabi şansını. Masterchef olamaz.
  7 ... hzdarwin
 10. 360.
  Sanırım oturup ciddi ciddi izlediğim tek yarışma programı. Gerçekten lezzetin kazandığını düşündüğüm arada entrika kokusu alsam da mutfak konusunda birkaç bir şey kaptım. Tek sorun geniş geniş tezgahlarda rahat bir şekilde yapıyorlar mis gibi o yemekleri ancak gel gelelim istanbulun çok afedersiniz kıç kadar mutfaklarında daralıyorsunuz.
  ... alienated society