bugün

Metallica'nın Ride The Lightning'den sonraki, ...and Justice For All'dan önceki albümüdür. (bkz: giderken sağda dönerken solda) Albümde aynı adı taşıyan çok sağlam bir trash metal parçası mevcuttur.
çaylaklığa terfi etmiş(!) yazardır. sebebini bilmiyorum valla.
populer olmasi icin her turlu rotusu yemis ustun bir parca.
son derece güzel bir metallica şarkısı, müziği yanında sözleride manidardır.
metallicanın şaheserlerinden biridir. adeta bitmeyen parçadır. bundan 50 yıl sonrada dinleneceğine emin olduğum şarkıdır.
dünyada en çok satan 3. heavy metal albümüdür.
dinlerken rifflerine hayran kalınan parçadır.

sıkılgan haldeyken dinlendiğinde canlandırma özelliğine sahiptir.
03.35 ile 05.20 arasındaki solo ile beni benden alan, bambaşka hâlet-i ruhiyelere sokan insan üstü şarkı.

Sene sonra gelen edit : Evet, mevzubahis gitar solosu 03.35 - 04.49 arasında James Hetfield'ın attığı solodur, o zamanki cahilliğime veriniz.
1986 da cikmi$ dahiane bir (bkz: metallica) klasigidir. ayrica bu albüm sadece metallica'nin değil heavy metal dünyasinin en büyük albümüdür... albümün bir diğer sözlükte üzerine basilmayan özelliği ise rahmetli cliff burton un da son metallica albümü'dür. icinde orion gibi cennetten e$siz bir parcayi, battery gibi hicte master of puppets tan a$$aği kalmayan bir hit'i, damage inc. gibi akillara zarar bir parcayi, lepper messiah gibi dünyayi notalarda yikabilen bir parcayi ve sanitarium gibi agresifligi ve $a$kinligi bir arada ustaca elde tutabilen bir parcayi. ve daha nicelerini ta$iyan tekrar vurguluyorum dünya klasikleri arasindadir.

keske metallica and justice for all dan sonra dagilsaydi
dinlemeye başlarsınız bildiğin metal dersiniz yani ilk dakikadan bir one,bir nothing else matters havası vermez lakin söz biter o an gelir.o an nasıl bir andır anlatılmaz yaşanır.duyulmuş duyulacak en muhteşem sololardan biridir o an çalan.şarkıyla bir alakası var mıdır? yoktur elbette ama yinede master of puppets ın solosu diye geçer ki bence master of puppets zaten o solo olmalıdır.bu yüzden şarkıya nankörlük edilir play tuşuna basılır ve fare tutulup 3.33 e sürüklenir orda bırakılır sonrası kısaca ruhunu serbest bırakma durumudur çok başkadır çok.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.