1. 1.
    -mak, -mek gibi eklerle biten başlıkların altına girilen iletilerin, başlıktaki işi değil de işi yapan şahsı nitelemesidir.

hemen örneklendirelim; başlığımız, yağmurlu bir günde taksiciyi durdurup saat sormak . bazı yazar arkadaşlarımız, taksiyi durdurup saat soran kişiyi tanımlamışlar. bu tanımların hedefe ulaşması için başlık "yağmurlu bir günde taksiciyi durdurup saat soran kişi" gibi birşey olmalıdır.

(bkz: öyle bi edebileşmek ki kendi bile anlamamak)
    2 ... bir nick var benden iceri
  2. 2.
    formatın insanı ne hallere soktuğunun en güzel örneği, sözlükte yazar olarak bulunduğum 1+ yıllık zaman diliminde kaygıyla takip ettiğim gelişme.

eylem verilen başlıkta kişiyi tanımlamak. kişi için açılan başlıkta eylem tanımlamak. sanki soğuk füzyonu buluyor muga goyduklarım.
    -1 ... der meister
  3. 3.
    Enteresan bir şekilde bitmek tükenmek bilmeyen karmaşadır.

Başlık "...... Yapmak/etmek" ve girilen entry "benim, benimdir" şeklinde oluyor.

Arkadaşlar, üzücü gelebilir ama eylem olamazsınız.
    9 -2 ... lord marcus amoralist premses
  4. 4.
    (bkz: Mastarın amınakoymak)
    2 ... sozleriyle alkis alan yazar
  5. 5.
    Belki de entry sahibi mastar eklenen fiili "benimdir" diye sahipleniyor. benim fiilim, benim eylemim anlaminda. Eylem sahibi olabiliriz degil mi ?
    Hey adamim demis gibi, ama adami degil fiili sahipleniyoruz. Hey benim fiilim gibi.

Nasil muhalefet ediyorum ama ? CHP den iyidir diye tahmin ediyorum.
    1 -1 ... zevce
  6. 6.
    Hala sıkça rastlanan, rastlandıkça da acı bir gülümsemeye neden olan karmaşa.

Başlık "... etmek" şeklinde, entry "benimdir" şeklinde.

Adam eylem olmuş.

Bunun yanında bir isim ile biten başlıkları "... eylem/davranış" şeklinde tanımlayanlar var ki...

ne yapalım, bari bağışlayalım birbirimizi.
    6 ... lord marcus amoralist premses