bugün

türk halkının yaptığı ihmalkâr davranışlardan biridir.
müthiş koruyucu aktivite.
böylece maske corona kapmıyor.
Maskeyi millet ne için takıyor anlaması güç. birde sokak röportajları yapıyorlar hem röportajı yapan maskeyi çene altına indirmiş hem de karşıdaki indirmiş. bu kadar enayilik yapmayın mk en azından virüsü kapacaksan anandan babandan eşinden falan kap. o kadar emek verip maske takmışsın hıyar gibi ağzını açıp kabak gibi konuşuyorsun. ülke harbiden cahil kaynıyor mk. geçenlerde marketten alışveriş ettim kasaya gittim adam maskesini takmış yanında hanımı birde ufak çocukları var. kasiyer zaten çenesinin altına indirmiş adamda parayı çıkarırken o da çenesinin altına indirdi 5 dakika para al-ver birde konuşuyorlar. lan olum harbi salaksınız o zaman hiç takma mk alışverişini yapmışsın kasaya kadar maske ile gelmişsin niye sığırlık yapıp maskeni çıkarıp kasiyerle sohbete dalıyorsun ya o adamda covid olsa eşine çocuğuna da bulaşacak. şu maskeyi ne için taktığımızı harbiden bilmiyoruz lan. takacaksanız adam gibi takın şunu.
oha böyle bir şey mümkün mü??
Dolmuştaki teyze enseme doğru maskesini çıkarıp öksürmeye başladı 3 sn durdum dişlerimi sıkarak "biraz da yüzüme doğru öksürün belki tam bulaşmamıştır" deyip sinirle yerimi değiştirdim. Yalnız gitmek istemiyor belli ki.
Bir de bunun hapşıran modelleri vardır. Neyse ki hiç olmazsa bazıları dirseğini kullanıyor. Bu da bir şey..
metroda sıklıkla şahit olduğum, bana sinir krizi geçirten olay. bunu yapanlar yüzünden korona halay çekiyor aramızda.
işte bu diyor ki "corona is coming"
virusu maskeye yapistirip bir kisir dongu halinde bunyeden bir nebze cikip tekrar girmesine mahal vermemek icin yapilan yerinde bir eylem.
Dirseğinin içine yapıyorsa kabul edilir lakin bahçe sulama fiskiyesi gibi ortalığa hapşırığını saçanlar var.
Var mı böyleleri ya? Ben çevremdeki herkesin radarından çıkmama rağmen kuyu kazasım geliyor yine öksürüp tıksırmak için. Yapılmasın.
Bunu yapan varlık, çuvala konarak uzay boşluğuna bırakılmalıdır.
Zira üremesi son derece tehlikeli olan familyadandır.
Oksijenimizi tüketmeye hakkı yoktur.
Bunu yapmakta az da olsa mantık var. Birinin Neden yaptığı açıklanabilir. Ama daha mantıksızı da var: karşısındakini duyamayınca maskesini çıkartanlar.

ilk defa mantık/saçmalık oranı terse dönmüş durumda maske yüzünden.
güncel Önemli Başlıklar