bugün

2. kez okumaya başladığım, bir sürü masalın iç içe girdiği ahmet ümit'in masal kitabıdır.
ahmet ümit'in yazdığı mükemmel bir masal kitabıdır.*
--spoiler--
Masal Masal içinde bir polisiye roman kurgusuyla yazılmış. Köradam'ın öyküsünü merak ederken kendinizi Kuyumcunun karşısında buluyorsunuz, o sizi Demirci'ye, Demirci Müezzin'e, Müezzin Şapkacı'ya götürüyor. Ben severek, başka masalların da yazıya dökülmesini dileyerek okudum."
-Ülkü Tamer (Milliyet)-

"Masal Masal içinde, adının da vurguladığı gibi başlayıp iç içe açılan halkalar gibi genleşerek derinleşek, derinleştikçe de kendini içine çeken bir kuyu gibi. Çin'den Mısır'a kadar uzanan bir coğrafyadan süzülerek bize ulaşan Binbir Gece Masalları'ndaki yapıya benzer bir yapı."
-Fatih Erdoğan (Radikal)-
--spoiler--
benim gibi kitap okumakta sıkıntı çeken birisine bir çırpıda kendini okutmuş kitaptır.

padişahın, yaptığı iyilikleri gözüne gözüne sokması, dalkavukların da buna destek vermesiyle deliren vezirin, padişaha karşı çıkarak ondan daha cömert birilerinin olduğunu söylemesi ile vezirle padişahın atıldıkları bu yolculuk, bir ders alacakken beş ders alarak geri dönmeleri ve dalkavuklarını kovmalarıyla son bulmuştur.

şapkacı, müezzin, demirci, kuyumcu ve kör adamın hikayeleri gerçekten de ders çıkarılacak cinsten. herkes okumalı. saygılar.
Ahmet Ümit'in yazdığı masal kitabı.
Varlığından bu zamana kadar haberdar olmamam tuhaf doğrusu.

Anneannemin anlattığı masallar tadında masallar var. Hoş.
Hem büyüklere, hem çocuklara göre.