1. ?.
  vapurda seyahat eden kişinin can sıkıntısından yapabileceği aktivite. anlamsız olsa da yapılabilir, maksat zaman geçirmek olsun..

  - martı gel, bak simit atıcam.
  + hadi lan tırrım. yer mi anadolu martısı? vik viikk

  bu olaya, martı sevenler derneği muhtemelen tepki gösterecektir.. lakin; çocukluğunda arkadaşına kola verecekmiş gibi yapıp, sonra nah yapmamış insana nadir rastlanmaktadır..
  (bkz: anladın sen onu)
  10 -4 ... salca
 2. ?.
  sadistçe bir eylemdir. yazık değil mi martılara? kişi bir de üstüne "ehühühehe kandırdım seni martıı!! şşşt aloo bak bu sefer cidden vericem ekmeğii gel lannn! ehühühü yine kandı la!! hadi gel gel acıdım al! hehe yine kandı...." şeklinde cümleler kurabilir.
  ... olimbera
 3. ?.
  aynı hızla, martının, bu hareketi yapan adamın suratına sıçmasıyla sonlanabilecek, kendisine martıların intikamı acı olur sözü hatırlatılmamış adamın, yaptığı hayvan düşmanı hareket.
  1 ... ironny
 4. ?.
  sonunda arkadaşlarını martıyı göstererek la şu salağı deminden beri kandırıyom hepte kanıyor gibi salakca bir işte yapılabilir.
  ... reich
 5. ?.
  martının içgüdüleriyle oynanması.
  -1 ... muhalifsalatalik
 6. ?.
  (bkz: martiya simit atacakmis gibi yapip halay çekmek)
  1 -1 ... sovenist sovalye
 7. 16777214.
  dikkatli yapılması gereken bir iştir.ileride martıların intikam alabileceği unutulmamalıdır.

  http://www.hurriyet.com.tr/dunya/9387841.asp
  ... phaate
 8. 16777215.
  bu harekete karşılık, martının intikamı çok acı olacaktır.örneğin yolda giderken kafasına pislemesi.bu adam bir de kelse vay haline.
  ... apice a rassi
 9. 0.
  hayat ne tuhaf vapurlar filan serzeniştine girişen martı için hayat artık gerçekten zordur.
  ... reanarchy
 10. 1.
  akabinde martının kafaya sıçması ile sonuçlanabilecek eylem. gerci biz bu olayı " aha lan, kuş sıçtı üstüme, şansım açılacak" şeklinde karşılayabiliriz. öyle de kaypağızdır bacım afedersin...
  ... mirmika