bugün

mart ayı denilince akla ilk olarak kediler gelir. bazı gözlem ve analizler sonucu olarak insanlar üzerinde genellikle dişilerde etkisi daha da fazla olduğu görülmektedir. gece acıktığınızda çorbacıya giderken yolda yürüyen kızların havanın soğuk olma bahanesiyle birbirine yavşaması durumudur. ve bilindiği üzere dengesiz dengesiz ses çıkarma hali de tespit edilmiştir.
gönül yaylarının gevşemesi şeklinde zuhur eder. telefonun uyandırma melodisi olarak seçtiğin bas bas bağıran aptal şarkı çalar sonra... sonra bi bakarsın sabah olmuş, meğersem hepsiciği rüyaymış. su mu içersin, hayat devam eder mecburen falan feşmekan işte.

nisan ola hayrola.
artık yaz geldi dediğin anda kazma kürek yaktırması.
kedilerin özel yaşamlarıyla ilgili şarkı yapmalarıdır.

http://www.facebook.com/#...=1255174827989&ref=ss
"böyle kuşlar, çiçekler, böcekler falan..."
ekinoks ile birlikte günlerin uzamaya başlaması ve akabinde yaz aylarının müjdecisi.
"Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır" psikoloji ve havaların inişli-çıkışlı grafiğiyle bir türlü aynı yoldan gidememesinin verdiği bir ruh hâli. Ayrıca mart ayının insanlardan çok kediler üzerindeki etkisi büyüktür.
kedilerden sonra insanların da üzerinde güneş ve baharın etkisiyle güzel, tatlı kıpırdanmalar.
dengesizlik. havalar bir gün güneşli, ertesi gün yağmurlu. havadaki dengesizlik insanlara da yansıyor haliyle.
an itibariyle sözlükte hissedilen etkilerdir.
(bkz: kızları anlamak mümkün mü)
(bkz: erkekleri yatağa atma yolları)
(bkz: kızları yatağa atma yolları)
(bkz: 0 km kadın) ve daha niceleri.
(bkz: grip)
insanlar 'leyn kendine dikkat et, dışarı çıkma bak mart ayındayız kediler...' esprisi yapmak için bu ayı beklerler sanki.
bıktım artık bıktım. her sokak başında koklaşan kediler. yeter ulan, korkuyorum zaten sizden. şimdi iyice coştunuz. mart bitse de kurtulsak. sokağa çıkamaz oldum, sevemedim gitti şu kedileri.