bugün

hemcinsleri adeta malın anasını aglatırken bir köşede oturup süt döken kedidir. mart ayının getirdigi seksepale bile onun bir bagyan kediyle birlikte olmaya itememiştir. ya gaydir yada artık bu işlerden elini ayagını çekmiştir. halbuki ne güzeldir mart ayı tüm kedigiller familyası yiyişmekle meşguldür kah sokak ortasında kah evin odasında. tüm kedigiller ilişkiye girerken bir köşeye çekilip gazete okumak yakışırmı bir kediye.
Yıllar içinde yüzlerce belkide binlerce kere yapmış kedidir , sıkılmıştır , bunalmıştır . Kafa dinlemek içinde elini ayağını çekmiştir böyle işlerden
--spoiler--
Yıllar içinde yüzlerce belkide binlerce kere yapmış kedidir , sıkılmıştır , bunalmıştır . Kafa dinlemek içinde elini ayağını çekmiştir böyle işlerden
--spoiler--

budur.
çoğunluğun davranış kalıplarına karşı olan kedinin protes tavrıdır.
(bkz: depresif kedi)
kış uykusuna dalamayan ayılar gibidir, huysuz olur, ağaçlara sürttürür.
her kedi mart ayında ilişkiye girer. girmezse çelişkiye girer
(bkz: amerikan pastasında össye çalışmak)
kedim tırtık -kendisi erkek- gerçek bir hayvandı. çok hevesle almıştım. mart ayına kadar her şey normaldi. yani aslında değildi. hiç bir dişiye yaklaşmıyordu. sonra martta ben artık kafaya taktım bunu bizim arkadaşın evine götürdüm. onunki dişi. hesapta ilişkiye giricekler diye beklenti içersindeyim. içim içime sığmıyor falan. olmadı arkadaş. ne yaptıysak olmadı.

sonra dayımla konuştuk bir akşam. dedim böyle böyle tırtıkta bir gariplik var dayı. hayvan hiç yanaşmıyor. dayımın veteriner arkadaşı var ona götürdü ertesi sabah. adam demiş bir hafta burda kalsın ben hallederim o işi. neyse işte aradan 2 gün geçti gece geç bir saat dayımın telefon çalıyor. açtı. arayan veteriner arkadaşıymış. dayım hem gülüyor hem de bağırma olm?! napıyım lan ben nerden bilicektim! falan diyor. dayı noldu falan dayım hiç bir şey demeden bastı gitti efenim. eve tırtık la beraber döndü.

pis pis gülüyor. noldu dayı noldu? diyorum senin kedi normalmiş. daha doğrusu normal olan tarafı cinsel güdüleriymiş. ama farklı tarafa kaymış dedi. nasıl yani neyi varmış falan...

velhasılı kelam;

veteriner dayımı arayıp benim kedimi de yoldan çıkardı gay oldu falan diye kızmış. adamın kediside erkekmiş. gece evde iniltiler falan adam kalkıp bakınca şok olmuş. ben tabii şokta. nasıl olur lan falan diye.

tırtık sanırım yakalandığının farkında hayvancık yazık sandalyelerin koltukların altına saklanır oldu hiç çıkmıyor. utandı garibim.
o gün öyle geçti efenim akşam dayım işten geldi. böyle elinde kedi takvimi. ne bu dayı? diyorum ehehehe tırtık a getirdim dişi kedi takvimi baksın biraz gözü gönlü açılır diye dalga geçiyor. attı kedinin önüne hayvan. kedi kaçtı utandı yine. dayım arkasından bağrıyor '' kaçarsın tabii şerefsiz sen bunlara bacı gözüyle bak. bana göz dikersin sen yakında ehehhee'' diye...

içler acısı çocukluk hikayemdir efenim. martta girmemesi bundan sebep olabilir işte...
marjinal kedidir.
nihat doğan'ın kedisidir. ülke bu haldeyken ilişki yaşayamaz.
sahibi tarafından sokağa salınmayan kedidir. *
Günün ve gecenin alakasız saatlerinde bas bas bağıran kedidir. Hali içler acısıdır.
hakkında kötü yorum yapılmaması gereken kedider. neticede mart ayında insanlar ve yunuslar gibi zevk için değil soyunu sürdürmek için çalışmaktadır.
istediği skoru mart sonuna kadar elde edemeyip icraatlarını nisan başlarına sarkıtan kedidir.
takvimi olmayan kedi'dir.
ya'da çift cinsiyetli filan'dır.
hamile'de olabilir.
ortalıkta "mart ayında kediler, yaparlaaaar bebeeleeeer... ah ulan ah" şeklinde ağıt yakarak dolaşan, çölde kutup ayısına yakalanmış bedevi modundaki kedidir.
işini şubat ayında yapmış bitirmiş kedidir.
koltukların tepesine çıkar çıkar, cırtlak cırtlak miyavlayarak aşağı atlar. durmadan sağa sola koşturur, en küçük kapı sesine koşar, kaçmaya çalışır. yazık ona.
regl olmuştur kesin.

- münevver sevişelim mi ?

+ reglim tahsin...

- koca senede zaten topu topu bir ay seks yapabiliyoruz...

+ başım da ağrıyor...

- deplasmana git diyorsun.
sürü psikolojisinden ayrılmış, kendi cinsel hayatını kendi belirlemiş, 'amaaan, martta neymiş, bana her ay zevk sefa' bilincine sahip kedidir.
abazan kalmış kedidir. belki de mart ayı gelene kadar yeterince ilişkiye girdiği için artık kaldıramıyordur.*
cool takılmayı seçen bir kedidir.
nisan ayında mahalleye korku salacak kedidir.
bahtsız bedevinin kedisidir.