bugün

marsilya diye değil de orijinal ismiyle her maçı kazanacak gibidir aslında bu kulüp;

olympique marseille
bak hele,ismin telaffuzundaki şekile,havaya bak; olimpik maghseyy*
evet maçları isimler kazanıyor olsaydı en az estudiantes,newcastle united,paris saint germain kadar favori bir takım olurdu marsilya.
edit: zarri bis nefi hatırlattı; deportivo la corunasız olmaz tabi.independiente de fena değilmiş sanki.
(bkz: marsiya nın sanki maçı alacak olması)

(bkz: alacak olması sanki maçı marsilya nın)

(bkz: maçı olması nın sanki marsilya alacak)

(bkz: olması sanki maçı alacak nın marsilya)
marsilya adının geçtiği her maç için insanın içinde oluşan garip bir duygu. sanki marsilya dünyanın en büyük takımıymış gibi bir izlenimi vardır. bunun nereden geldiğine dair hiçbir fikrim yok ama yarınki fenerbahçe maçı içinde aynı intibalar dolanıyor kafamda. marsilya c takımı ile de sahaya çıksa isminde başka bir güç var arkadaş. ha benim açımdan sorun yok elbette, ben marsilya yı ve futbol takımını severim. facebook, twetter vs paylaşım sitelerinde ilk beğendiğim, favorilerime eklediğim başlıklardan biridir. ayrı bir sempatim var ama. fenerbahçe maçında kendilerine başarılar, ballar, balonlar diliyorum. ezerek, haşlayarak, yaslayarak çıkın ordan. marsilya nın önce forması sonra ayakları kazanır, bunu da unutmayın.

benim bir arkadaşım var, manu taraftarı ama gerçekten manu ile donatmış her tarafını, türkiyeden takım tutmuyor sadece manu yu destekliyor. hatta geçen sene city nin son dakikada kazandığı şampiyonluğa o kadar çok üzülmüştü ki bir anlam verememiştim. bana saçma gelmişti. ha ben de aslında marsilya yı böyle seviyorum ama o kadar sıkı sıkıya arkasından koşmam. marsilya kendi gelir zaman zaman kendini sevdirir, sonra bir süre uzaklaşır ve tekrar gelir farklı renklerde ve tonlarda...

marsilya bu, kendini durduk yere sevdirir.
güncel Önemli Başlıklar