1. 1.
  Az evvel NASA başkanının böyle bir açıklama yaptığını duydum. Kesin NASA başkanının yakinidir. Artık nasıl birşey yaptıysa gönderim rahatlayim diye dünmüş olmalı.
  ... sualci
 2. 2.
  Marsa insanlı Seyehat için daha en az 30-40 sene var. O kadın muhtemelen henüz doğmadı.
  ... serdarsl06
 3. 3.
  Önce bir yüksek yörüngeyi aşsınlar. van allen kusaklarinı zarar görmeden dış uzaya canlı gonderebilirlerse gerisi teferruat. Sonra isterlerse travesti bile marsa gidebilir.
  2 ... kerox
 4. 4.
  marsa insanlı seyahat 2024 yılında gerçekleşecektir.
  ... akacakkandamardadurmaz
 5. 5.
  Neden kadınmış?
  Erkeğin testisleri daha ağır onun için olamaz ki kadının memeleri de testislerden daha ağır ona kalırsa.

  Uzayın (yerçekimsiz ortamın) kas kemik yapısında negatif etkileri zararları düşünülürse erkek vücut yapısı böyle uzun yolculuklarda daha (kadın erkek kas kemik yapısı oranı ve yerçekimsiz ortamda kas erimesi iskelet sistemi üzerinde etkisi) kadın yolcu yollamak daha riskli.

  Ruhsal olarak yaşanan çöküş, kapalı alanlarda uzun süre kalma vb olarak kadın tepkime daha az risk taşısa da dışa vurum koordinasyon büyük bir ihtimal ile yaşanacak psikolojik çöküş açısından uzun vadede kadın seçimi akıllı bir karar değil.

  Her halde araç seyahat kontrolünde nasa inisiyatif kullandırılacak kadar kadın astronot için izinler erişim kolaylığı serbestliği vermeyecek diyeceğim de, arada ki mesafeler düşünülürse bir aksilik ile oluşan durumu düzeltecek komut gidiş geliş uyarı değerlenme vb süreleri en az yolculukta 15-20 dk. Mars yüzeyinde bu süre iki misli olur ki bir terslik arıza riskler açısından sanırım bunu da yapay zeka ile çözerler.

  Neyse, bilimsel veriler açısından bir kadın bu yolculukta hiç akıllıca bir tercih değil.
  -1 ... thebiggraywolf