bugün

marmaray yine bozulmuş akeepee ile yola çıkarsanız yaya kalırsınız böyle.
içi dilenciler ve çalgıcılardan geçilmeyen toplu taşıma aracı. yine yapan akp hükümetinden allah razı olsun. ara sıra arıza yapmasıyla sövdürse de yine takdire şayan bir proje.
Gene teknik arıza nedeni ile seferler gecikmeli yapılan ulaşım aracı.Bana faydası bir süredir şehir hatları ile yolculuk yapıyorum.

Edit:Nana sana saygımdan fotoğraf atmıyorum.O işler sende.:)
Türkiye'ye kazandırılmış olan en nitelikli eserlerden biri. Marmaray Sayesinde gebze'de yaşayanlar kendilerini beylikdüzü'nde yaşayanlardan daha istanbullu hissedebiliyor.
hiç sevmediğim, yerine metrobüsü ve diğer ulaşım araçlarını severek tercih ettiğim, kasvetli bir havası olan, istanbul'un sadece sahil ilçelerine hitap eden, kadıköy, üsküdar ve eminönü haricinde hep istanbul'u yansıtmayan ilçelerden geçen, özellikle avrupa yakasında sönük kalan ve en önemli ilçelerin çoğundan geçmeyen, metrobüs ve metro kadar çok da kullanılmayan ulaşım aracı.
benim özellikle üsküdar'dan bakırköy'e giderken kullandığım güzel bir araç. merkezi yerlerden de merkezi olmayan yerlerden de geçiyor. marmaray olmasa üsküdar'dan bizim eve 1 saatte gitmem çok zor ama marmarayla kolay oluyor. gebze'ye doğru giderken anadolu yakasında oldukça boşalıyor. eniştem annesini ve yeğenlerimi küçükçekmece'de bırakmıştı mesela ve tüyap'tan altunizade'ye gitmektense marmarayla gittiler. ayrıca hızlı olduğu için ben seviyorum. eskiden çok az yerden geçiyordu ama şimdi daha çok işimi görüyor. bence anadolu yakasına değil de avrupa yakasına daha çabuk ulaşımı sağlıyor. 2017'de bindiğimde bakırköy'e gitmediği için sirkeci'ye gidip oradan tramvaya binmiştim ama artık bakırköy'de inebiliyorum. anadolu yakasında ise 16d daha iyi ama metroya binmek için uzunçayır'dan bayağı yürümek gerekiyor.
Biraz evvel marmaray'dan indim eve geldim.

ido iskelesinden 20,40'da çıktım 21,14'de evdeydim.

raylı sistem medeniyettir.
internetten baktım da üsküdar'dan metrobüsle haciosman'a gitmek marmarayla gitmekten 5 dakika daha uzun sürüyormuş. Bugün de kullandığım bir tür tren.
toplu taşıma meşhur Marmaray kavgalarına bir yenisi daha eklenmiş bu sefer hedef çarşaflı bir kadın asdfdsf

https://www.sabah.com.tr/...i-savcilik-harekete-gecti
metrobüs kadar ana omurga hattı olmayan ve istanbul'un daha küçük bir kesimine hitap ettiğinden dolayı metrobüsten daha az kullanılan bir ulaşım aracı.
29 ekim'de maltepe'den bindiğimde neredeyse herkes üsküdar'da inmişti ve acayip kalabalıktı. bir ara başım döndü ve yere oturdum. suadiye'de çok beklemişti galiba. avrupa yakasında kullanmayı daha çok sevdiğim bir araç çünkü anadolu yakasında daha çok durağı var. aslında iç kısımlara da hitap eder aktarma yapınca. üsküdar'dan dönerken marmarayla dönüyorum. giderken de marmarayla gidiyorum sabahsa.
geçen röpörtajda adam cuhapeli seçmene soruyor marmarayı ekrem imamoğlu yaptı nasıl memnun musun dedi herif utanmadan allah razı olsun demez mi böyle zekaya sahip uzak durulması gereken önlerine 1 koyun katsan onuda kurda kaptıracak yeteneksiz vasıfsız tiplerdir.
marmarayı imamoğlu'nun yapmadığını biliyorum. objektif düşünebiliyoruz. halka hizmet iyidir. ulaştırma ve altyapı bakanlığı'na bağlı.
dün ayrılıkçesmesi'nden kalabalık bir şekilde ayrılıkçeşmesi'nden içmeler'e kadar ayakta gittiğim bir ulaşım aracı. içmeler'de bile ayakta olanlar vardı.
avrupa ve anadolu yakasındaki uzunluğu hemen hemen aynı gibi ama anadolu yakasında kocaeli'nde de 5 durağı bulunuyor.