bugün

he amk he.
ortada bir başarı var ya...
pkk bile sahiplenebilir marmaray ı şaşırmayın!
yanlız en komik olanı mhp nin 2002 de kredi bulmuş olması!
ülkeyi batırma eşiğine gelmiş 3 partiden bir olan mhp ye o zaman kim hangi akıl ile kredi vermiş merak konusu?
atesistler bunuda açıklayın!
projenin kime ait olmasından ziyade önemli olan türk gibi başlayıp alman gibi bitirmekti. bu polis döven mhp'liler solcularla ittifak yapmasaydı çok daha iyi olacaktı.
AKPLilerin uğramadığı başlıklar denmişti, bazıları trollerin uğramadığı başlıklar olarak algılamış şıp damlamış hemen.

Neyse efendim, olayın esası Anavatan partisine kadar uzanmaktadır. Geçen süreçte herkesin bir tuzu vardır bu projede.
(bkz: ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz)

kapak.
herhangi olası bir kazada 'zaten proje mehape'ye aitti hesap verecekler' gibi bir durumu muhtemel hale getirir.
Yapamadigin proje senin degildir.

Not: akp'li degilim. Muhalefetin pasifliginden bikmis bi turk vatandasiyim.
MHP nin planladığı ve gerekli işlemleri yaptığıdır, Marmaray'ın yüzde ellisi mhp'nindir. akp nin bunu bildiği kesin bunu atlarsalar yazıklar olsundur.
görsel

2002'den önce ihalesi kredisi halledilen marmaray sırf akp döneminde bittiği için akpnin projesi olamaz.
(bkz: at yalanını sikeyim inananı)
araba yoldan çıktıktan sonra yol gösteren çok olur.
oktay vural ve devlet bahçeli'nin projesidir amünüm akp işin yarısını yapmıştır amk.
aksi kanıtlamamış olan gerçektir.
şimdi eleştiren mhp liler o zamanalkışlayacaklardı yani...bu kadar hızlı dönmeyin.
makro düzeyde herkesin türk olduğu gerçeğini benimseyen düşüncelerin mikro düzeyde ki yansımaları...
ön ihalesi yapılmış kredisi hazırlanmış olan proje 2002'de iktidar değiştiği iççin akpnin bitirmesine neden oldu.

https://fbcdn-sphotos-f-a...111230784_689467397_n.jpg
Devlet Bahçeliden konu ile ilgili zehir zemberek açıklama; '' Elimdeki belgelere göre Marmaray'ın %44'ü bizimmiş VEE MEHEPENiN 44. YILI KUTLU OLSUN ! ''
akplilerin söylemekten utandığı, gerçeği bildiği hakkında yorum yapamadığı olay.

mhp-dsp-anap koalisyonu döneminde ön ihalesi yapılmış çeşitli çalışmalar yapılmış ve 2002'de finanse edilmiş proje, koalisyon hükümetinin iktidardan düşmesi sonucunda akp tarafından bitirilmiştir.
Tüp geçitte su sızıntısı olması durumunda akp nin " efenim bunlar zamanında anlaşmış yapmak zorundaydık neden anlaşmışlar" gibi apoyu neden asamadıklarında savundukları düşünceyle eş değer bir düşünce sergilemesidir
(bkz: 25 Anapliyi evlerinde zor tutuyoruz)

koalisyon hükümetinde, karaoglan ve mesut yilmaz'in "e e e"lerinden sonra gelen mhp'nin projesi degildir elbette.

ortak bir karardir. salarim valla 25 kisiyi üstünüze.

edit: ilk entry'i ve oktay vural'in aciklamalari okudum. olum bu ülkede benden habersiz "mhp dönemi" mi oldu lan? yasimiz 16 ve ülkücü olsak yiyecegiz ha.

tek entry'de tüm partilere gider yaptim amk. mesut yilmaz ne alemde acaba? ben ufakken, parti marti anlamazken severdim bu abiyi televizyonda görüp. cidden lan.
başlangıcı 2000 yılı Bülent Ecevit hükümetine aittir.

2002'ymiş. özür dilerim.

tekrar özür dilerim, 1999'da temaslar başlanıp, 2000'de japonlardan kredisi alınmış.

kolaylık olsun:

https://fbcdn-sphotos-f-a...111230784_689467397_n.jpg
mhp nin kurucu üyelerinden abdülhamit osmanoğluna ait proje.
http://www.aktuel.com.tr/...n-abdulhamitin-projesiydi