bugün

Sanatı gorup sanatciyi tebrik etmemek gibi bir nankorluktur. Neyseki bizim halkimizda oyle nankorler yok.
hatalı mantıktır. her binilene oy verilseydi merve başbakan olurdu.
atatürkün kurduğu ülkede yaşayıp ona hakaret etmekle aynı olan durumdur.
sana binsek oyu kime vereceğiz sorusunu akıllara getirir.
akpli seçmen zihniyetinin en açık ispatı. O zaman ali ağaoğlu istanbul milletvekili ya da ibb başkanı olsun. istanbul'un yarısı ali ağaoğlunun yaptırdığı evlerde oturuyor.

Edit: eksileyen yazar sebebini bana eksileme nedenini açıklarmısın.
(bkz: vergiyi ben veriyorum sana ne oluyor)
demokrasiler binmek üzerine işlemez oysa.
apostrof es olmayınca, marmara denizine binip kıymetini bilmemek gibi olarak bile anlaşılan tümce.
O olabilir normaldir haber değeri taşımaz ama projenin yapılmasına karşı çıkıp her gün işe giderken ondan yararlanıyorsan sana şu soruyu sorarlar bugün hangi yüzünü giydin.
ben bazen ruslara da biniyorum. gidip putine mi oy vereyim amk.
bir de "yha benim paramla yaptılar kii" yavşaklığı vardır.

e ulan madem senin paranla yapılabiliyo, o halde neden yıllardır yapılmadı bu marmaray. teknoloji yeni mi gelişti *. millet uzaya çıkıyo biz marmarayı daha yeni yapıyoruz. *

he bi de bütün parayı cebinden verdi sanki *.
atatürkü kötüleyip onun yoktan var ettiği ülkede yaşamaya gelince eyvallah, hükümetin yaptığı *hizmetten faydalanıp oy vermeyince tü kaka.*
kendi vergisiyle yapıldığı için normaldir.

chpye oy vermeyip ecevitin yaptığı boğaz köprüsünü kullanmakla farkı yoktur.
(bkz: atatürk ü sevmeyip ülkesinde yaşamak)
Türkiye Cumhuriyetinde doğup,büyüyüp,yaşayan bir kişinin atatürke laf atma gafletinde bulunması durumundan daha cılız bir durumdur.
nankörlüktür efenim.

özellikle ateistler çok nankörler yani.
düz ,gülünç mantıktır. günlük hayatında amerikan, israil teknolojisi ile üretilmiş malları kullanıp amerikayı her fırsat bulduğunda lanetleyen müslümanı hatırlatır.
atatürk' ün kurduğu ülkede yaşayıp, partisine oy vermemek gibi bir şeydir.
istanbul da yaşayanları ilgilendiren durum.
(bkz: Akpliye binip akpye oy vermemek)
Attan inip eşeğe binmek isteyen kişidir.
sakarya'daki hızlı trene binip akp'ye oy verememek gibidir. ya ölmüşsünüzdür, ya da artık içinizden gelmez.
(bkz: ata binip jokey olmamak)
bu ülkede yaşayıp Atatürk'ü sevmeyenlerle eşdeğerdir.
çok normaldir.

birazdan yapacağım hatta. oy vermeme işlemini daha önce yaptım ama olsun.