bugün

az once evime 10 dakika olmasi sebebiyle bi ugradigim okuldur. yazsam mi acaba diye icimden gecirmistim bi bakayim dedim. tadilatta imis siralari disari atmislar sanirim amfi yok bu okula gidersek gotumuz amfi goremeyecek. kucucuk olmasi lisemi hatirlatti "o bile daha buyuktu" dedim. cevreme bi baktim marmara cafe var, klasik 4 katli istanbul evlerinin arasinda. ortam olarak gayet nezih bir yerde. sabah okula gelirken yasli sakinlerle merhabalasabilirsiniz. yalniz kiraya cikmak pek icin uygun bi yerde degil zira kiralar 800-1200 tl civarinda.
üçe bölünen iibf'sinin iktisat olanının şahane bir bina ile göztepe kampüsüne taşındığı kampüstür.

http://iktisat.marmara.edu.tr/
iktisat fakültesi halinde 3'e bölünüp çeşitli kampüslere dağıtılan kampüstür. ayrıntılı bilgi için:
http://www.facebook.com/n...r/322333737821472?__adt=3
evimin hemen aşşağısın da bulunan kampüs. okulun yarısı bana komşudur diyebilirim.
çoğu insanın mezun olduğu liseden daha küçük yerleşime sahip kampüstür. maliye-ekonometri binası kafamıza yıkılacak nerdeyse, yalan yok. özellikle sınıfım * fiziki koşullardan yoksun, akustiği olmayan arka sıralarda oturmanın imkansız olduğu bir sınıf. tab, güzel tarafları da var inkar edemem, güvenli bir çevreye sahip, metroya metrobüse yakın, alışveriş merkezlerine yakın bir çevrede bulunması, saatlerce kampüs içinde yürümek zorunda kalmamak sevdiren nedenlerdendir.
kampüs demeye bin değil milyon şahit isteneceği, zaman geçtikçe sevmek zorunda bırakan, lisem bile daha uzaktı be dedirten evime 10 dk mesafedeki*, bitişe yaklaştıkça lan özlicem mi dediğim aslında kendimi kandırdığım, allahın sktirettiği benim de yakında sktiredeceğim hede hödö.
pek cok arkadaşımın mezun olduğu kampüsün adı. cok güzel zamanlar gecirdiğimiz özgün cafenin yanında bulunan kampüs.
diplomamı alırken, mezun olduğumdan çok, kurtulduğuma sevindiğim yerdir. altyapısı itibarıyla bir lise, eğitim kalitesi itibarıyla ise anadolu'nun bir ilçesindeki meslek yüksekokulu seviyesindedir. hoca kadrosu felakettir. lisedeki canım hocalarımdan sonra buradakiler şok yaşatmıştı bana. sadece yemekhanede öğle yemeğini yemek için gelen hoca vardı yahu.
anadolu hisari kampüsünden sonra hiç ısınılmayan kampüs. göt kadar alanı var.
Dün aksam saatlerinde maliye tarafı kantininde masa masa gezip sol içerikli dergileri tanıtan iki kiz öğrenciyi bir iki defa uyardıktan sonra kızların dinlememesi ve devam etmesi akabinde kantin camini kiran on onbeş kişilik ülkücü grubun camdan kantine dalarak kızları -cidden- dövdükleri kampüstür.dört senedir okuduğum kampüsün bu seneki olaylı halleri cok düşündürücü ve üzücüdür.iktisat öğrencileri bu duruma sebep olarak kampuse bu sene taşınan işletmeleri görmektedir ve kampus bildigin bugünlerde huzursuzdur.
devam sorunu olmadigindan ogrencilerin genelde gitmedigi- gitse de lise gorunumlu iki binasindan hosnut kalmadigi kampus.
kampus demeye bin şahit isteyen, 2 binadan oluşan ve bu binalardan birinin yeniden yapılmakta olduğu beton yığını.
şu an bu kampuste iktisat, ekonometri, maliye bölümleri mevcut.
bu kampuste okuyanların en büyük hayali taşınmaktır; çünkü burada yapılacak sosyal aktivite sayısı 0'a yakındır. basket potasını geçtim, masa tenisi bile yok. en büyük aktivite yemek yemek.

bu sene de taşınma ile türlü dedikodular çıkmış, bir hoca göztepe fen lisesi'nin satın alındığını ve oraya taşınılacağını söylemiştr; ama hala bir hareketlilik yok, hatta yanı başına yeni bina yapılmaktadır. bu binaya hangi bölümün gideceği de meçhuldür.

işte böyle bir yerdir bahçelievler kampusu. konferans gibi bir şey olursa sakın gelmeyin. zaten gelemezsiniz de; çünkü yer yetersizliğinden dolayı konferans salonlarında iktisat öğrencileri okumaktadır.

son olarak ;
(bkz: bürokrasi)
(bkz: lise görünümlü üniversite)
mezun olamadigim okulumun kampusu. 3 ders icin tekrar cek o yollari. *
işletme bölümü,2007-2008 eğitim öğretim dönemini anadolu hisarı kampüsünde sürdürecektir.
turkiye'nin en buyuk universitelerinden birinin bazi fakultelerinin neden boyle zavalli bir yerleskeye hapsedildigini kisiye sorduran, bunyede bu karari veren universite yetkilileri ile tanisip, sohbet etme ve onlari anlamaya calisma istegi uyandiran kampusumsu, binalar toplulugu.
haziran bitimi temmuz başı yıkılacak kampüs. bina otuz yaşını geçtiği için yapı denetimi şartnameleri nedeniyle yenilenecek. o tarihlere mümkünse tez teslimi vb bırakılmaması tavsiye olunur gerçi nasıl yetişecekse anam anam..
(bkz: marmara üniversitesi lisesi)
yapılan dedikodulara göre işletme ve iktisat binalarının taşınmasının söz konusu olduğu kampüs..
(bkz: maliye)**
benim ilkokulda okuduğum halil bedii yönetken ilkokulundan bile küçük bir bahçeye sahip kampüs. * ama niye kampüs deniliyor? kampüsümtrak bile denilse daha mantıklı. küçük fakat eğlenceli bir ortamı var. en azından yazın.
edit: çevresindeki cafeler para yapıyor zaten.
gerçekten de kantinlerinde ve kütüphanesinde kablosuz internet bağlantısı bulunan okul.

insanın inanası gelmiyor değil mi?

vallahi de billahi de var.
bulunduğu semte nazaran bir bahçesi olmayan güzide okul(m).*
(bkz: ilkokuldan bozma üniversite binası)
yeşilliklerinde debelenilen bir kampüs olmamasına rağmen yine de sevilen 1/4 kampüs.
teknolojik gelişim tablosuna bakarak wireless internet sağlayıcısının en azından bu yüzyılda görülemeyeceği okul. gördüğünü iddia eden arkadaşların fantastik hayalleri fazla yaratıcı.