1. 1.
  kampüsünü ilk görüğünüzde vay be bu güzel boğaz manzarasında okuyim, tarabyaya gelmek nedir ki dediğiniz. okulun başladığı ilk gün okula, geldiğiniz yola küfürler saydığınız tavsiye edilesi düşük bölümcük.
  3 ... mmaximm
 2. 2.
  fransız konsolosluğunun desteğini çekeceği ve kapatilacagi duyumları alınan bölüm.

  öğrencilerin okulun arka taraflarına fazla girmesi yasaktır. fransız konsolosluğuna ait bölge olduğu içinmiş, gerçi okulun olduğu harabe yapıda fransız konsolosluğunun malı. ayrıca şimdiki yemekhanesinin eskiden ahır olduğu söylenir.
  1 ... nicome
 3. 3.
  kel başa şimşir tarak, fransa başka ülkelere eğitim ! adına yardımlar bağışlar yapacağına dünyada zanlısı bulunduğu sayısız caniliği çözmek adına yardımlar bağışlar yapsın...gereğimiz yok.

  (bkz: senden gelecek yardım allahtan gelsin)
  ... balyancho
 4. 4.
  girildiginde 2 sene hazirlik fransizca okunan bolum.
  2 -1 ... spiritualized
 5. 5.
  fransızca hazırlığı geçemeyenler, istanbul üniversitesindeki aynı adlı bölümde ögrenim hayatlarına devam ederler.
  2 -2 ... pax romana
 6. 6.
  ayrıca spor yazarı mehmet demirkol, eski eşi serra okumuş ve yazar ahmet ümit de bu bölüm mezunları arasındadır.
  1 ... pax romana
 7. 7.
  fransızca eğitim veren. hazırlığı göztepe olan ama esas kampusu tarabyda bir yalı olan güzel bir okul. 250 civarı nufusu ile takılmaktalar. alınan son bilgilere göre 2011-2012 yılının sonunda tarabya dan taşınıcak olan bölüm.
  edit: bölüm başkanı prof.dr.ali vahit turhan ın dediğine göre 2012 ağustos a kadar binanın boşaltılması istenmiş. göztepeye taşınma olayı ile beraber siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler ile birlikte siyasal bilgiler fakultesi olması düşünülen bölüm. puanlarda hakettiği 20 bin civarı gelicektir umarım.
  1 ... lollllllllll
 8. 8.
  eskiden hazırlık okurken kaldığınızda ikinci yıl okuma hakkınız vardı şimdi tekrarı kaldırıldı ve son olarak da anadolu hisarın'a taşınacakmış.
  1 ... ezgi58
 9. 9.
  tarabya dan anadolu hisarına taşınan ve bu sene siyasal olacak olan bölümdür gayet iyi bir bölümdür geçen sene tm2den 34bin civarından aldı.
  1 ... yazarim bilirsin
 10. 10.
  marmaranın her yabancı dil eğitim veren bölümü gibi eminim derttir.fransızca gibi zor bi dili bi sene de öğretip adama akademik yazılar okutabileceğini sanan marmara pek iyisin pek hoşsun.
  2 ... peresoso