1. 1.
  Marmara ege ve karadenizde toplam 114 tane icra ve iflas nedeniyle kaderine terkedilmiş hayalet geminin var olduğunu bildiren durumdur. Neyse ki bu konuyla alakalı yeni bir düzenleme yapılmıştır. Bu hayalet gemilerin 81’i çevre ve insan sağlığı açısından risk teşkil ediyor. Bakanlık yeni bir düzenlemeyle hayalet gemilerden kurtulmayı hedefliyor.

  --spoiler--

  Marmara denizinde iflas ve haciz işlemleri nedeniyle kaderine terk edilmiş çok sayıda gemi bulunuyor. Bu gemilerden biri de, bir süre önce Zeytinburnu açıklarında lodosun etkisiyle karaya oturan Tallas isimli kuru yük gemisi. Bağlı olduğu şirket iflas edince kaderine terk edilen gemi denizde yan yattı ve lodosunda etkisiyle Zeytinburnu’nda karaya oturdu. Hacizli olduğu için mürettabatı tarafından terk edilen ve batıp bir yıl önce karaya oturan Bereket isimli yük gemisi ise 2014 yılından beri Marmara denizi açıklarında akıbetini bekliyor.

  http://www.milliyet.com.t...i-hayalet-gundem-2613650/

  -----------------------

  istanbul Boğazı’nı geçmek için onlarca geminin demir attığı Marmara Denizi’nde bekleyen bazı gemilerin diğerlerinden farkı var. Onlar çeşitli nedenlerden dolayı mürettebatı tarafından terk edildiği için batan, karaya oturan veya batmak üzere olan gemiler. Yenikapı sahilinden botla Marmara Denizi’ne açıldığımızda ilk gördüğümüz Bereket adlı kuru yük gemisi oldu.

  http://www.hurriyet.com.tr/hayalet-gemiler-40747321

  --spoiler--
  ... royall stars