bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    istanbul üniversitesi öğrenci işlerinden pek bi farkı olmayan kurumdur. (bkz: yatarak para kazanmak)
    1 ... paradigma
  2. 2.
    kampüsün en güzel binası. bizim fakülteyle ilgilenmesi gerekirken, içerde çay demleyip çoluguna cocuguna kazak ören, sakız ciğnediği zaman beynini akıtmak istediğim mehtapın durdugu yer. öğrenci belgesi vermek için neredeyse özel bi gün ilan edip, diğer günler yatmayı planlayan, aldıgı maası kesinlikle hak etmeyen memurumsu sahısların bulundugu kurum. öğrenciye 'ne var?' diye hitap eden, cevap verdiğiniz takdirde asla işinizi göremeyeceginiz kurum ayrıca. *
    1 ... shinobi
  3. 3.
    çıkış belgesini 3 ayda anca vererek her hukuk fakültesi öğrencisinin hayatından 3 ay yani 90 gün yani 21600 saat yani 1296000 dakika yani 77760000 saniye ani 4665600000 salise çalan yer.
    ama sınava 1 dakka gecikseniz asla müsamma tanımazlar...
    3 ... sıçtırtma lamasına
  4. 4.
    ingilizce veya almanca işletme okuyanların en ufak evrak için bahçelievler kampüsüne gitmek zorunda kaldığı, içerde aslında hademe olarak çalıştığı düşünülen ve kendisine saygıda kusur etmemiz dahilinde ağzınıza sıçan görevlinin bulunduğu yer.
    2 ... alas
  5. 5.
    an itibariyle hademe kılıklı herifin adının hüsamettin olduğunu öğrendim. şaka gibi bir adam...her seferinde öğrencileri azarlamaya neden bulabilmek için brainstorming yapmakta. son harç yatırmada aramızda bu sefer de şöyle bir diyalog geçti:

+ merhaba ben transkript ve öğrenci belgesi alıcaktım.
    - ...
    + ?
    - kaçıncı sınıfsın sen?
    + 3..?
    - 3. sınıfa geldin ve hala "transkriptli öğrenci belgesi" diye bir şey olmadığını bilmiyor musun (yüksek sesle ve azarlayarak söylenir bunlar)
    + ... (allaan amelesi...emekli olsan da kurtulsak lan !)
    2 ... alas
  6. 6.
    bahçelievler kampüsündeki bu birimde çalışan görevliler, ki hepsi bayandır, iyi niyetli ve gerçekten size yardım etmeye çalışan insanlardır.**
    ... kenjin
  7. 7.
    bir güzel dövülesi linç edilesi kurum. marmara fransızca kamu yönetimi olarak tarabya da okuyup bahçelievler e gitmek zorunluluğu vardır bu öğrenci işleri hedesi yüzünden. gittiğinizde garip insanlarla karşılaşırsınız genelde bayanlar vardır, çocukları yanındadır, ellerinde örgü vb. işler vardır. ama sizin işiniz olunca nedense binbir türlü laf ederler. yatarak para kazanmanın en güzel örneğidir.
    ... to madeira
  8. 8.
    atatürk eğitim fakültesinde hüseyin abi isimli çok şeker ve yardımsever bir insanı ve ismini bilmediğim -ve buna hiç de üzülmediğim- mahkeme suratlı bir kadını birlikte bünyesinde barındırmayı başarabilen mekan...
    ... cavaliar
  9. 9.
    çeko ve almanca bölümlerin öğrenci işlerinde bi dayı'nın çalıştığı birim. bu insanevladı her zaman sizi kıl etme yetisine sahiptir.
    ilk kez öğrenci belgesi alıcam.. okulda kimi gorsem "agam pasam rektör"... gecti karsima :"almanca bilmiyorsan bu bölümü niye seçtin" dedi.. saf saf cevap verdim ben de..
    belge istersin, "işim var" der.. ulan buranın adı öğrenci işleri değil mi.. ben öğrenci değil miyim? niye kızdıysam gecenin bu saatinde...
    ... düttürü
  10. 10.
    ali sami danacı bey efendinin hukuk bölümünde bizleri peşlerinden deli danalar gibi koşturduğu birimdir. dekan değişince saatleri de değişmiş ve gelişim adına küçük de olsa değişimler yaşanmıştır. ellerinde çay, bugün git yarın gel öğretisini yaşatırlar.
    ... demester