1. 1.
  Haber sol' un yapmış olduğu haberdir. ingiltere merkez bankası başkanının söylediğine göre otomasyon sonucu insanların çok büyük kısmı işlerini kaybedecek diyor haberin içeriğinde.

  Haber linkine şuradan bakınız. http://haber.sol.org.tr/d...niden-yukselebilir-235157

  Gelinen noktada yapay zekaların artışı, bilime ve uzaya olan ilgi, yapılan araştırmalar ve sonucunda gerçekleştirilen icatlar-buluşlar zaten işsizliği artırmış durumda. Bunun farkında olmayan bi insan yaşamıyordur muhtemelen.
  1 ... sapyoseksuelizma
 2. 2.
  bence ramsesizm yeniden yükselecek. ra'nın bütün nesillere olan ahdi gerçeklecek.tuya'ya o konuda ben de çok kırgınım.
  ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 3. 3.
  Şöyle bir çıkmaz var. Eğer çok büyük bir insan nüfusu otomasyon ve yapay zekadan dolayı işsiz kalırsa üretilen hizmet ya da malın alıcısı kim olacak? Makineler kendi ürettiklerinin tüketicisi olamayacağına göre bu insanlar nereye sıçacak?
  2 ... konglamere lenf nodu
 4. 4.
  cahil zırvası. "insanların çok büyük kısmı işlerini kaybedecek" olması marksizmin veya solun yükselişi anlamına gelmez, marx "burjuvazi kendi mezar kazıcılarını üretiyor derken" işçi sınıfının yükselişine ve güçlenmesine gönderme yapıyordu, insanlar işsiz kaldığında güçlenmezler, aksine popülist radikal partilerin yükselişine neden olur ve daha çok ezilirler.

  marksizm sınıf bilincine ulaşılıp "kendinde sınıf" oluştuğunda ve toplumlar "patates çuvalı" olmaktan vazgeçtiklerinde yükselir.
  1 ... ibni maymun
 5. 5.
  şart zaten yükselmesi. dünyada yemedikleri şey kalmadı iki üç obez kapitalist maymun yüzünden binlerce çocuk ölüyor açlıktan. yükselsin hatta tüm dünyaya hakim olsun. herkesin eşit olduğu dünyada savaş da olmayacaktır.
  1 -1 ... napakyanii
 6. 6.
  (bkz: çabuk yükseldi dikkat edersen)
  -1 ... kah ve otesi
 7. 7.
  Yağmacı tiplerin yeniden sokaklara çıkması,
  Tecavüz edilerek öldürülen kadınlarımızın artması.
  1 ... alpertunna