1. 1.
    https://youtu.be/8jXHRualWPw

Buyrun.

Edit : ben de dinsizim. Marksistler hemen atlayıp dindar karalaması sanmasın.
    -1 ... phileo sophia
  2. 2.
    ya deme öyle :(
    ... l or d
  3. 3.
    sonunda "-izm" olan hiçbir kavram bilim olamaz, olsa olsa ideoloji olur. marksizm, sosyalizm, kapitalizm ya da feminizm olması farketmez.

hatta bir ötesini iddia edelim: gerçek bilimin başında "bilimsel" ya da sonunda "bilim", "bilimi" gibi eklemeler olmaz: fizik olur, kimya olur, biyoloji olur; fizik bilimi, kimya bilimi ya da biyoloji bilimi gibi tabirlere gerek yoktur.

demek ki neymiş; "sosyal bilimler" diye ortada dolaşanlara dikkat etmek gerekirmiş.
    2 ... baftan
  4. 4.
    Ben de dinsizim sevgili marksistler. Boşuna dindar karalaması demeyin.
    1 -1 ... phileo sophia
  5. 5.
    Marksistleri ağlatan gerçek.
    1 -1 ... phileo sophia
  6. 6.
    daha ne yanlışlanacak vre!

en ağır örnek soğan sarımsak ciğer bağırsak..

marksizm’i benimseyip de bir letonya kıvamında olan ülke var mı şu toparlak dünyamızda..

Ama küba, ama kanser demeyin rica ediciim..
    ... artificialhuman
  7. 7.
    Üzdü.

Yalnız bu psikanalitik kuram gibi bir alan değil. Karl popper'in düşünce tarzına göre kanıtlanamıyor

Popper çoğu kişinin bildiği şu bütün kuğular beyazdır sözünün sahibi olan isim. Ona göre bunun tersini kanıtlamak için tüm dünyayı inceleyip siyahı getirmelisin bu tezi yalanlamış olur.

Bu mantıkla gidersek eğer yalnız fizik de sahte bir bilim. Teori olarak konuşuyorlar hadi kanıt getir dersen adam ne yapabilir. Tabi fizik ile felsefeyi kıyaslamıyorum birisi pozitif bilimlerimizden ama mantık olarak diyorum. Bir şeyi illa tutup somut şekilde getirmek göstermek demek değildir kanıtlamak.

Edit: bu arada zaten Marksizm bilim değil. Fakat bu iddialarının kanıtlanamayacağı ya da yanlışlanamayacağı anlamına gelmiyor sadece.
    1 -1 ... keyf kahyasi
  8. 8.
    Marksizm, yaşayan ve hareket eden bir dünyaya bakarak, kitlelerin onu değiştirerek kendilerini özgürleştirmesinin yolunu arayan dinamik bir teoridir.

yıkılmış sosyalist devletlere bakarak marksizm' i eleştirmek!!!

bilemiyorum altan
    2 ... tierraylibertad