1. 1.
    marketin en ücra köşesinde rafın en altında..

geçen akşam evime yakın bir markette, üstü başı pek iyi gözükmeyen bir teyze biraz da mahcup bir şekilde hasta bezi aradığını bulamadığını kendisine yardımcı olmamı istedi benden. ben de bu yaşlı insana seve seve yardımcı olmak istedim. birlikte kısa bir arayıştan sonra ilgili ürünün bulunduğu rafa ulaştık. en alttaydı. almak için eğilmek gerekiyordu ki yaşlı teyzenin buna pek imkanı yoktu. ben eğildim ve teyzeye kaç tane istediğin sordum. teyze fiyatı nedir diye sorunca etiketin üzerindeki silinmeye yüz tutmuş rakamı telaffuz ettim. teyze biran duraksadı ve tamam evladım yardımın için teşekkür ederim. ben daha sonra alırım dedi...ben ve teyze ayrıldık. alışverişime kaldığım yerden devam etmeye başladım. bir raf dönmüştüm ki deminki teyzeyi bana sırtı dönük şekilde tekrar gördüm. sessizce yanına yaklaştım. avucunun içindeki bozuklukları sayıyordu. belki de teyze yatalak kocasının altına hasta bezi almak istiyordu ama parayı denkleştiremiyordu. diye düşündüm o an. kendimi çok kötü hissettim ve aslında yaşadığım sürgit hayatın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu bir kez daha teyit ettim. ..
    1 ... judas
  2. 2.
    (hayatın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu bir kez daha teyit ettim.) bence bunları hatırlamak için ayda 1 kere bir hastanenin yoğun bakımına gidip çervredeki insanlar süzülmeli orada daha inançşı kişiler göreceksinizi eminim.
    1 ... yousef007
  3. 3.
    ben bu hikayeyi okudum sanki.
    ... nammu
  4. 4.
    bu kadar tatava yapacağına alaydın ya bitane ablaya bez.
    2 ... flat head