bugün

duyulduğu zaman hayattan yaklaşık bir kaç saatin psikolojik sorunlarla geçeği, hoşnut olunmayan anlardan birisidir.

not : lan!! 25 yaşındayım herif askere gidecek yaşa gelmiş tuttu amca dedi. yeminle nevrim döndü. belli etmedim ama bozuldum. peynir zeytin aldığımız yerden olan şeffaf cama bakıp kendimi kestim 10 dakika.
yaşlılık sendromudur..
bir bende var zannediyordum, içim rahatladı.
18 yaşlarında iken şahsımıza amca diyen ilkokullu çocuğu akıllara getirmiştir.
acıdır ama daha acısı için:

3 sene öncesiydi. bir gün, dersaneden çıktım. acelem vardı ve hızlıca minibüs durağına gidiyordum. bizim oranın meşhur anketörlerden biri önüme çıktı.
anketör kız: pardon, çok fazla vaktinizi almayacağım. küçük bir anket yapabilir miyiz?
ben: maalesef acelem var.
- lütfen, çok kısa olacak. maksimum 5-10 dakika.
+ ama cidden acelem var. eve yetişmem gerekiyor.
- sadece 5 dakika, lütfen.
+ o kadar bile vaktim yok. gitmem gerekiyor.
- bakın, bu anketleri tamamlamam gerekiyor. bik bik...
+ peki. madem o kadar kısa, yapalım.
- çok teşekkürler. ilk soru: kaç yaşındasınız?
+20.
- maalesef anketi 30 yaş altındaki insanlara yapmıyoruz. iyi günler.

dedi ve gitti o kız. ben mal gibi sokak ortasında kaldım. şunları yaşamıştım o an:
-demek ki olgun duruyorum.
-lan, ben 30 yaş civarında görünecek kadar mı yıprandım? o kadar mı ihtiyar duruyorum?
-bu anketör olacak öküz kız, az çok insan sarrafı olamamış mı? insana bakınca yaş aralığını tahmin edemiyor mu?
Adamı sinir eder. Evet.
ne desin mahmut mu desin, demesidir.
Bana 24 yaşında demişlerdi ilk kez.

-amca topu atar mısın?
-ne amcası lan! Keserim topunuzu.
babası yaşındaki adama amca diyen velet rezaleti.
rezalet puanim:9/10
kişinin ne kadar sıcak veya sevecen olduğu ile ilgilidir.
değil birşey söylemek, bana üç metreden fazla yanaşan bir çocukla henüz karşılaşmadım mesela. tesadüf olması mümkün değil.
Öyle çocuğu döveceksin işte.
seninki yine iyiymiş ben 29 yaşındayım ama en fazla 23 gösteriyorum hatta liseye mi gidiyorsun diyorlar 6 yaşındaki çocuk amca deyince birden yaşlandım ölmeden toprak attı velet çokta şaapma yani. iyi ki hala ya da teyze dememiş.