1. 1.
    iyiden iyiye su yüzüne çıkmıştır.
    geçen bir marketin önünden geçiyorum

tutmuş biri afiş aşmış
    %10 indirim enflasyonla topyekun mücadele
    kuvayi milliye ruhu ile
    ilginç olan ise afişin yanına kurtuluş savaşı gazisi resmi var..

adamdaki uyanıklığa bak
    hem cumhuriyetci kitlenin müşterisini alıyor
    hem milli birlik falan deyip sağcı kitlenin gönlünü alıyor..

harbiden bizim esnafımız kadar dünyada baska şeref yoksunu var mıdır
    bakmak lazım.
    4 ... diablo1987
  2. 2.
    rafta veya malın üzerinde fiyat etiketi yoksa

kasaya küreğin sapını koyduk, oturtacak birini bekliyoz demektir,

üzerinde etrafında etiket olmayan şeyin yanından

bile geçme.
    4 ... timur cengiz hulagu
  3. 3.
    Artık yutulmaması gereken kurnazlıklardır.

Adam eşşek kadar puntolarla, fiyat yazmış, altına da " den başlayan fiyatlarla" ibaresini karınca duası şeklinde yazmış.
    Dikkat etmeden, sevindirdik olup, kasaya koşan yurdum insanı, kasada şokkk tabii!
    - Ama orda öyle yazmıyordu... Ühühühühü...

Ulan olum yatacak yeriniz yok sizin beee!
    Az bi dürüst olun yamyamlar sizi!
    1 ... zeytinyagli dolma kalem
  4. 4.
    marketten 500 gramlık marmarabirlik gold zeytin aldım. reyondaki etikette 7.40 lira yazıyordu.
    kasada ödeme esnasında bana doğru olan ekranda 11.40 lira yazdığını farkettim. hemen işlemi durdurdum ve bunun 7.40 lira olduğunu söyledim. kasiyer ısrarla böyle bir şey olamaz dedi. işlemi bırakın reyona gidelim dedim. reyona gittik, etikete baktı, bu başka dedi. ben de baktım hayır, başka değil, marmarabirlik gold 500 gram yazıyor dedim. tekrar baktı bunun barkod numarası bundan farklı dedi. tekrar baktım o da aynıydı.
    Beyefendi bunun fiyatı 11.40 liradır, uzatmayın dedi.
    sinir oldum ve aldığım bütün ürünleri kontrol etmek istediğimi söyledim. en az 4-5 tanesinde kasada yüksek fiyat yazdıklarını farkettim.
    kasada bekleyenlerden özür dileyip bu marketin kazıkçı bir market olduğunu, kasa fiyatlarının etiket fiyatlarından farklı olduğunu söyledim ve ürünleri almadan çıkacağımı söyledim. ürünleri iade ettim. benimle birlikte en az 10 kişi arabalar dolusu ürünü almadan çıktılar.

biraz ağır oldu ama güzel bir ders oldu.
    3 ... huzuru kendi icinde bulan adam