bugün

son zamanlarda domuz etinin lezzetini övmek, ben yiyorum siz de yiyin demek.
kız yerine kadın demek. gördüğüm en büyük aşağılık kompleksi.
Sabahtan akşama kadar " ottur günahı yoktur " minvalinden paylaşımlar.
Aslındanın da aslını bulup en başa dönmek ve bu şekilde marjinalliğe karşı marjinallik.
Zor bu zamanda marjinallik. Her marjinallik bir süre sonra popüler olduğundan.
ben izmirliyim demek.
ibneliği savunmak.
türk olduğu halde pkkyı savunmak.
hdpye oy vermek
türk tarihini eleştirmek
batıya benzemeye çalışmak
rengarenk dar kıyafetler giymek, renkli ayakkabı ya facebookta bakın insanlara ne kadar çok marjinal oldugunu zannede 5 ıqsu olan insan var.
Kızların saçının yan tarafını kazıtması.
Namaz kildiktan sonra salsa yapmaya gitmek. En marjinali bu.
tatli su solculugu. amk kurtculeri.
100 kabataşlı olayı doğru demek.
Değişik saç renkleri.
(bkz: platin mavi vs)
pipisini kökten kestirmek.
Sosyal medyada takipçi artırmaya çalışmak.
insan olmak.
şöyle bir şey de olabilir bence. modaymış öyle diyollaa.

http://nediyor.com/galeri...prucuk-kemigi-cilginligi/
Teravihte check-in yapmak.
lgbt savunucusu olmak, vejeteryan ve vegan olmak, aşırı anime izlemek ve cosplaylerini yapmaya çalışmak, ateist olmak, erkekler için futbol oynamamak olabilir.
Bulunduğu ortamın hoş görmediği ama avrupalı gibi düşünmeye çalışan salakların hoş gördüğü( ki bunu avrupalılar bile hoş görmez) şeyleri yapanlardir misal eş cinsel evlilik savunucularıdır.
lgtb üyeliği , hdpli olmak , ateistim diye ortada gezinmek.
tez: eşcinsel savunuculuğu yapmak ---- antitez: keşke baban zamanında ostorojeni fazla kaçırsaydı.

tez: ateistlik ----- antitez: nikola tesla - albert einstein (hoş o agnostik ateist) - richard dawkins - stephen hawking.

tez: batıya özenmek ------ antitez: suç oranları - yaşam şartları - ekonomi - insan hakları ihlalleri.

tez: türk tarihini eleştirmek ------ antitez: almanların kendi tarihini hunharca eleştirmesi.

yetmediyse: sentezi de ekleyip, diyalektik sistem içerisinde yorumliyim. yok yav, aklıma yeni bir fikir geldi. size "marjinal" faydayı mı anlatsam acaba? yarın öbür gün iibf öğrencisi olursanız, ekonomiye giriş dersinde entel görünmenize yardımcı olur. sınıftaki hatunlara bilinçdışı sinyaller gönderirsiniz.

ekşi sözlük kurtar beni bu cehennemden ak.
arastırıp, yeterince bilgi sahibi olunmayan konulara muhalefet olmak.
bu sağcılardaki polis sevdası beni benden alıyor arkadaş.

1000 liraya eşek gibi ırgatlık yapar, lise mezunu, 2500 - 3000 lira maaş alan kabadayı polislere toz kondurmaz.

lan şu polislere gösterdiğiniz saygıyı doktora, mühendise, öğretmenlere gösterseniz ülke kalkınır, iki adım yol alırız.

mal değneği şimdi gider başka başlıkta "öğretmenlerin 3 ay tatil yapıp 2000 tl maaşı cebe atması" diye entry girer.

kafanızı sikeyim sizin.

devlet millet içindir, şunu kafanıza sokun artık.

bu ülkeye zarar veren biri ya da bir şey varsa o da siz ve sizin hiçbir sike basmayan kafalarınızdır.
saçını bu amaçla kısacık kestiren kızlar var. Özgüven değil sadece farklı olmak adına.
metalciyim etiketçiliği yapmak. siyasi ideoloji etiketciliği yapmak. özellikle izmirdeyseniz birden fazla piercing yaptırmak.
lgbt'yi desteklemek.
Ateist olmak.
Teröristleri savunmak.
Allah ıslah etsin.
islamofobist olmak.
her fırsatta tanrı ve dinlere hakaret.
kendi inancı dışında herkesi varoş görmek.
lgbt'yi savunmak.
pkk ya özgürlük savaşçısı diyip ışide terörist demek.
hdp militanı olmak.