bugün

hagi, ribery ve drogba sayılmazsa galatasarayda top koşturmuş en iyi futbolculardan biridir.
Şu an nef stadında taraftarlarla birliktedir.
görsel
Portekiz vatandaşlığına da sahip olan Brezilyalı eski futbolcudur.

Mário Jardel 2002 yılında Avrupa Gol Kralı olmuştur.
türkiyedeyken gidip izleyememiştim ama portekizde beira mar denen takımda oynarken gidip izledim bir maçta.

değil türkiyenin dünya tarihinin en garip golcüsüdür. lan öyle her yerden gol mü atılır.
galiba brezilyada milletvekiliyken yolsuzluktan hakkında soruşturma falan varmış.
Karısının yaptıklarını mı paylaşsın adam? Napsın yazık.
Sürekli her gün instagramda galatasaray ve portodaki zaferlerini anlatan eski futbolcu. Tamam süperdin çok iyi işler yaptın ama her gün de yaptıklarını paylaşmana gerek yok. Varsa yoksa her gün iki takımdaki yaptıklarını anlatan paylaşım atıyor. Bir de öyle bir yazıyor ki sanki dünyayı fethetmiş yaptıklarıyla. Biz zaten biliyoruz kendisinin ne kadar iyi golcü olduğunu.
Lan real in içinden geçmişti o tek vuruş ile siz neden bahsediyorsunuz.
Tam bir bedavacıydı. Herif beleş golün kokusunu yedek külübesinden alırdı.
Aynen. Jardel avrupada gol kralı falan olurken hep ofsayıttan atıyordu.

Jardel hicbir halt yapmıyor gibi görünüp takır takır gol atan bir efsaneydi. Golcü kelimesinin tam olarak karşılığıydi.
o zamanlar var yoktu tabi ofsayttan anadolu takımlarının mına koyuyordu hakemler. bu futbolcu da yardımcı oluyordu koyma işlemine.
ülkemize eto'o, anelka, hooijdonk gibi bitiriciliği maks seviyede adamlar geldi. bitiriciliği maks seviyede olan ama türkiye'de performansının tamamını veremeyen van persie geldi. gol kralı olan ve bitiriciliği çok iyi olan mario gomez geldi. yıldız olmayanlardan nobre vardı, burak yılmaz var, şu an bile sörloth var. daha saysak çok çıkar.

jardel'e türkiye'ye gelmiş bitiriciliği en iyi futbolcuydu demek biraz abes kaçar. bitiriciliği mükemmel olan daha bir çok kişi var ama onlar santrafor olmadığı için yazmadım. alex gibi mesela.
cem uzan galatasaray'a armağan etmişti bu adamı yanlış hatırlamıyorsam.
görsel
Paylaştığı fotoğraf ta emre belozoglunun yüzünü sansurlemis hahahaha.
2000 de Glasgow Rangers a attığı gol her yönüyle Türkiye deki en güzel golüdür.
teknigi karakteri tartisilabilir ama bu adamin galatasaraya avrupa altin ayakkabi odulunu kazanip gelmesi o zamanki kalitesinin kanitidir.
isteseydi dünyanın en iyi golcüleri arasına girebilirdi.
Drogba ve falcaodan sonra son 20 senede Türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi yabancı yabancıdır
(Kariyer açısından)

Sakın bana
Guti
R.carlos
Van Persie falan demeyin fena küfür ederim...
bir forvette olması gereken her isme sahip süper golcü.
beşiktaşlıyım ve bu adam gibi bir fox in the box görmedim türkiye liginde oynayan ( mario gomez dahil). sandalyeye oturmuş hali bile burak'tan iyidir.
Bunun kramponunda mıknatıs vardı sanki. Top durdurmak nedir bilmezdi. Her topa gelişine yapıştırıp leblebi gibi yazardı.
görsel
Ronaldo'ya topa vurmayı ben öğrettim, inanmıyorsanız kendisine sorabilirsiniz demiştir.
görsel