1. 1.
  mardin valisi ile akp mardin milletvekili arasında geçen siyasi polemiktir.

  mardin valisi; mardin'de kaçak elektrik kullanım oranı %80 ise ve türk ceza kanunun 142. maddesine göre kaçak elektrik kullanmak nitelikli hırsızlık suçu ise ilgili halkın %80'inin hırsız olduğunu söyleyebiliriz şeklinde beyanat verip dürüst olan hiçbir vatandaş için hırsız demediğini belirtirken akp'li mardin milletvekili ise klasik akp popülist yaklaşımı ile hiçkimsenin vatandaşa hırsız demeye gücünün yetmeyeceğini, halkın iradesinin herşeyin üstünde olduğunu ve yine halkın valiyi geldiği yere göndereceğini belirtmiştir.
  4 ... euphratess
 2. 2.
  valiyi halk mı seçiyormuş? diye düşünmeme neden olmuştur.

  edit: heee ayıktım, bunlar sürekli millet iradesi diye bağırdığı için, akp'yi de millet var ettiği için öyle bir cümle kurmuş sayın vekil. valim sıçtın, gerçekten sıçtın.
  2 ... bircisimyaklasiyor
 3. 3.
  doğru bir yorumdur. kaçak elektrik kullanmakla birinin evine girip birşeyler çalmak arasında hiç bir fark yoktur.
  3 -1 ... karamuro
 4. 4.
  mardin hakkında değilde mardinliler ile ticaret yapan bir çok kişide genelde hakim olan düşüncedir . bu kadar berbat ticaret yapan iş ahlakından yoksun olan adam yoktur.
  3 -1 ... klauss
 5. 5.
  valinin haklı olduğu polemiktir.

  kaçak elektrik kullanma alenen ve kasten hırsızlıktır.
  insanların geneli neredeyse her attığı adımda vergi ödeyip kullandığı her kamu hizmetinin ücretini son kuruşuna kadar öderlerken bazı kesimlerde devlete vergi ödemek diye bir anlayışın olmadığı düşünülünce insanın kendini eşek gibi hissetmesi doğaldır. bir de bu kesimlere bol keseden devlet yardımı yapılınca insan ister istemez isyan etmek ister. ek olarak bu kesimdekilerin benzini, mazotu, sigarayı, elektroniği vb. gibi ürünleri kaçak ve vergisiz kullanması bir de üstüne ezilmiş halk ayaklarına yatması tiksinç bir durumdur.
  2 -1 ... fintillim fistosum
 6. 6.
  haklı düşüncedir. halkın cebinden geçinmeye çalışan herkes adi suçludur gözümde. mardin halkının çoğunun arap asıllı müslüman geçinmesi ve bunu yapması "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?" dedirtmiştir insana. yazık. üç kuruş için...
  -1 ... ogretmen est
 7. 7.
  yanlış önerme. mardin'in yüzde sekseni midyecidir.
  2 -1 ... grb 050904
 8. 8.
  demek oluyor ki kalan yüzde yirmi hırsız değilmiş. vay amunike.

  not:)mardinli değilim. hiç olmadım. hiç de olmaya niyetim yok.
  1 -1 ... ezeldenmusterih
 9. 9.
  yürürlükte olan ceza kanununun doğruladığı önermedir ki şayet mardin halkının yüzde sekseni elektriği kaçak olarak kullanıyorsa.

  fakat şöyle bir durum vardır; yargılama yapıp hüküm vermek ne valilerin ne de millet vekillerinin görevidir, buna bağımsız hakimler karar verir, hüküm kurar, mahkum eder.

  (bkz: elektrik enerjisi hakkında hırsızlık) tck 142 / 1 - f
  1 ... morjivet
 10. 10.
  mardin'in değil "mardinlilerin" dersek eğer daha doğru olacak sözdür.

  not: baba tarafı mardinliyim.
  ... julian whiteman