1. 1.
  eğer milli takımımıza yararlı olacagı düşünüldüğü zaman neden olmasın dedirten olay..
  1 ... sinnocence
 2. 2.
  "bu kadar milli oyuncu varken neden bir brezilya'lı milli takımda oynasın?" sorunsalını gündeme getirecek konudur. ayrıca oynarsa fatih terim için "neden oynattın adam mı yoktu?" oynatmazsa "o kadar türk yaptık neden oynatmadın?" diye yüklenileceği ortadadır.
  1 -3 ... haznedaroğlu
 3. 3.
  türk milli takımını düşünen hiç kimsenin karşı çıkamayacağı olaydır.*
  (bkz: marco oldu mehmet)
  5 -2 ... andlee
 4. 4.
  az önce açıklanan haberlere göre gerçekleşmiş olaydır. hayırlı uğurlu olsundur.
  1 ... arude50
 5. 5.
  ba$ka milliyetten geçip de milli takımda oynayacak ilk futbolcu aurelio* olmadığına göre, bi sakıncası olmayan durum.
  1 ... hadiii
 6. 6.
  olasi bir hadisedir. milli takimda oynamak vatandaslik isidir, bi de yetenek isidir. vatandassa, yetenek varsa oynar. dir dir etmenin luzumu yoktur, istemeyen ciksin kendisi oynasin denilir karsi cikanlara..
  -1 ... myfairbaby
 7. 7.
  kabul etmek istemedigim olaydır..bunu savunan kisiler fransa, hollanda orneklerini gosterebilirler, haklıdırlar ama bizim ulkemiz farklıdır..ornegin hollanda ve fransa yıllarca somurdukleri ulkelerin kendi kulturleriyle buyuttukleri topcularını oynatmaktadırlar.aurelio da ise durum cok farklıdır..ayrıca aurelio super bir yıldızda degildir. her zenci dm c* futbolcunun sahip oldugu ozelliklerden fazlası aurelio da yoktur..3-5 sene oncesine kadar liglerimizde oynayan johnson, batista, amaral da dusunuldugunde aurelio nun cokta bi artısı oldugu soylenemez..kaldı ki milli takımımızın en cok alternatifi olan bolgede aurelioyu oynatmak sadece kendi oyuncularımıza yazık etmek olur..

  edit: bu entry nin demek istedigi yabancıların milli takımda oynamasına sıcak bakmamaktır..ozellikle de yeterli kalitede olmayanların..siz getirin alex *i turk yapın ya da delgadoyu o zaman bagrıma tas basıp susarım ama aurelio ya gelince her 'zenci' dm c gibi kosmaktan baska elle tutulur ozelligi olmayan bi adamı kabul etmem..o zaman adama johnson ın, saidou nun, batista nın, amaral ın gunahını sorarlar..
  2 -9 ... metin oktay
 8. 8.
  (bkz: mehmet aurelio)
  ... zall
 9. 9.
  adam sırf fenerli diye yakında (bkz: bizde bir tugay vardı heyyyt be 10 tane aurelio ederdi borumu be sahi o nerde)şeklinde kampanya başlatılacak hadise
  3 -1 ... berbay
 10. 10.
  bu olay fenerbahçe nin milli takıma hediyesidir.türk liginde aurelio oynadığı mevkinin tartışmasız en iyi oyuncusudur.avrupa milli takımları bu tür polemikleri aşmıştır.milliyetçilik naraları atanlar bari futbol gibi spor konularında patilerini ayaklarını ceksinler.
  4 -1 ... electronica