bugün

- zaman konspeti olmayisi *
- Ekonomi konsepti olmayis *
- 4 boyutlu dusunememe **
- Ask evlilikleri *
- Filmlerde bile aglayabilme yetenegi... *
- Her durumda, dunyanin en mantiksiz yollarindan kendileri hakli cikarabilmek... *
- Basligi gotunden anlayip, olayi kadin erkek ustunluk kavgasina cevirme...
- Kendinde mantik oldugunu iddia etme icabinda bunun icin bile erkek egemen toplumu suclama ve sorumluluk alamama...

Not: kimisi buna cinsiyet ayrimciligi diyebilir, ancak bunlar basit gercekliklerdir. Kadinlarin usun oldugu konular bulunsa da baslik kadinlarin mantiksizliklari uzerine kurulu oldugu icin bazi basti gercekler yazilmistir. Kimse alinmasin lutfen.
(bkz: cinsiyet ırkçılığı)
(bkz: kusar gibi baslik acmak)
ileride atasözü olabilecek bir cümledir.
bir de erkeklerde ki çelişkilere bakmak gerek...
hayır efendim sen kadınsın öyle her şeye burun sokmazsın dedikten sonra kadın karşı çıktı tamam. daha sonra da bir kuyruğa girdi ve daha sonrada yer vermediklerinden yakında. e sen daha demin değil miydin kadınlığını bil diyen hadi onun ki çelişki peki ya senin ki ne ? sen niye yer vermiyorsun ? olay çok farklı algılanıyor. erkeklerin yıllardır eziyetlerine bir başkaldırış olarak çıktı bu tepkiler. köylerde 10 çocuk doğurduktan sonra üstüne köpek gibi davranılan kadınların hıncını almak adına. çok duydum kocasına karşı geldiği için bıçaklanan kadınları. peki ya kışın ortasında merkeze doğuma götürülmeye çalışılan ve yolda can veren kadınlar. işte tüm bunlara tepki anlatmaya çalıştıklarımız. erkek çocuğunu sevme olayına gelince gelenekleşmiştir artık o. ama hiç merak etmeyin çok değil 2 nesil sonra o zaman kapanacak bunun devri. öğrenecek türk kadınları erkeği daha bebekken yetiştirmek gerektiğini. küçükken annen pipini öpüp kokladı diye karını dövme hakkına sahip oluyosun , onu aldatabiliyosun yani öylemi ? değişmesi gereken bir düşünce var diyemezsin zira iki tarafında oturup düşünüp uzlaşması gerekenler var. bahsettiğin çelişki iki taraftada var.

bir tane daha *
sen kadın için iş yapamazsın güçsüzsün haddini bil de. sonra otur evinde içkini iç karını işe yolla. lan hani o yapamazdı bir şey. parasını yemeye utanmıyomusun diye sormamak elde değil.

zor tabii laf anlatmak iki tarafa da yanlışlar ne zaman görülür o zaman bu düzen doğrultur belini.
tam anlamıyla doğru bir cümle değildir. kadınların mantıklı hareket etmemesinin sebebi, beyinsiz olmaları değildir aslında. en azından ülkemizdeki kadınların baskı içerisinde yetişmiş olmasından kaynaklı, çok fazla bilgili ve takipçi olmaması bunun en büyük etkenidir. bir kadını ele alırken illa ki kendini geliştirmiş olanı değil, geneli ele almak gerekir. türk toplumunda kadının görevi genel olarak "bakım, hizmet" gibi anlaşılmaktadır. misal evli bir kadın çocuğuna bakmak, evi temizlemek, eşiyle ilgilenmek, ütü, temizlik vs vs gibi bir çok uğraşla ilgilenmektedir. bu konular hakkında erkeklerden iyi olmalarının tek sebebide budur. bilgi sahibi olduğu konularda ellerine su dökülmez amma ve lakin bu işler hayatın içerisinde çok az bir parçayı oluşturmaktadır. kadın eğer gazete okur, sokakları takip eder ve bilgi edinirse, o konular hakkındada mantık yürütme yetisine sahip olacaktır. erkeklere göre kadınların mantık yürütememesinin yegane sebebi budur bana göre. farklı kulvarlar ele alınıp teşhis konuluyor. daha fazlasınıda irdeleyemiyorum üstüne çalışmadım elektrik kesikti.
erkeklere tahammül edebilme yeteneğimiz nerden gelmektedir dedirtir insana.
formatı artış ı artist olarak algılayabilen 55 yaşındaki beynin 'sağır duymaz uydurur' deyişini haklı çıkaran popüler üretimine dayandırılmamış olsa, bir nebze ciddiye alınabilecek sual.
(bkz: başlık sıçmak)
(bkz: kadın diye ergen gözetleyen kamil)
kadinlar erkeklere gore daha duygusal yaratiklardir. erkeklerin de kadinlarin bu ozelligini mantiksizlik olarak adlandirmalari da kabul edilebilir bir yaklasimdir. bu demektir mi her erkek mantiklidir ya da her kadin mantiksizdir? hayir. fakat soyle de bir gercek varki, kadinlar erkeklere gore daha duygusal olduklarindan ve attiklari adimlari, verdikleri kararlari, davranislarini da duygulari isiginda gerceklestirdiklerinden, mantik yonleri daha dusuk seviyededir.
mantık bizatihi bir şey değildir. sonradan kazanılır.
süreç içinde birisi bunu iyi veya kötü olarak kazanabilir ki, zira, bunun arap-acem, zenci-beyaz, profesör çocuğu-orospu çocuğu, kadın-erkek olmakla alakası yoktur. ama karar verme mekanizmaları genelde toplumsal dayatmaların gölgesinde geliştiğinden, kadın-erkek, mantıksal karar verme-duygusal karar verme oranlaması yapılabilir, ve de kadınların ikincisine yatkın olduğu görülebillir. ama unutmadan ki, seneler boyunca insanlığın ortaya çıkardığı tarihin insanlara zorunlu dayatmasıdır bu. yaaaa..
erkek mantalitesine sahip olsa, hatun kişiler seni doğurmazdı inan kendini doğuran cinsi bu kadar aşağılayacağını bilse.
düşünsene dokuz ay, içinde başka bir canlı büyüyor doğmak için. doğuma yakın dönemde nefes almak, yemek yemek, uyumak gibi basit ve elzem ihtiyaçlar bir lükstür artık anne adayı için.

ama o kuytularında şefkat, merhamet ve yoğun sevgi barındıran hormonları var ya herşeye rağmen sevgisiyle kazanır en katı yürekleri bile.

ama saf mantık başaramaz ve anlayamaz bu yaradan özünden duyguyu.

kadında çük ne kadar abes ise bir erkek mantalitesine sahip olması da doğasına o kadar aykırıdır kadının. çünkü onu erkeklerden ayıran özelliği hormonlarıdır.

bilmiyorsun belli, kadının en keskin silahı zekası ve sezgileridir. yakayı ele verdikten sonra napayım ben o mantık dediğin yemeği.
(bkz: anam mı ne anası ulan)**
(bkz: küfürbaz haydo)
(bkz: davşan gardeş)
(bkz: kızılbıyık sam)
(bkz: buggs bunny)
evet mantık eksiği vardır. size şöyle anlatayım.

-emre annene reçel getirdim aramız düzelsin diye. ama bi teşekkür yollamadı. ha söyledin ha söyleyeceksin bekliyorum. senle evlenince bir ömür istenmeyen kiz mı olacağım ben?
-haklısın bende merak ediyorum.

- anne merak ediyorum niye teşekkür etmedin. kız üzülüyor. istenmediğini düşünüyor.

- oğlum şu, şu, şu işlerim vardı. senle konuşmadık dört gündür. olur mu istememek falan.
-anladım anne haklısın.

-canım annemle konuştum bak
şöyle dedi.

-emre beni nasıl küçük düşürürsün? neden annene söyledin?
-?????????????(emre iptal)