bugün

Tamamen çıkara dayalı evliliktir görücü usulü bile olsa insanlar birbirine ısındıysa evlenmeli diye düşünüyorum.
Perhiz yemeği gibidir. lezzet arama sadece doyarsin o kadar.
Kime göre neye göre mantik. Mantik da yasa göre degisebildigine göre!!
yukarıda yazar bir arkadaş ne güzel bir tespit yapmış iban'ı aşk *
çiftlerin duygu değil de karşılıklı çıkar üzerine birliktelik yaşamasıdır.
genelde aradığı aşkı bulamayan veya sevdiği erkeğin evlendiğini gören kadının başvurduğu evlilik yöntemidir.
30 yaş üstü kadınların çoğunda görülmektedir.
genelde statüsel kriterler baz alınır.
memurlar arasında sık görülür.
gelişmiş ülkelerde sık görülür.
görücü usulü ve akraba evliliği mantık evliliği değildir.
mantık evliliğinde zamanla çiftler arasında sevgi oluşup bu bağ güçlenebilmektedir tabi her mantık evliliğinde bu durum söz konusu değil.
bazı mantık evliliklerinde saygı eşiğine dikkat edilmese çoğunlukla boşanmalarla sonuçlanmaktadır.
Günün sonunda her dişinin yapacağı şey.

30 a kadar görmediği çük kalmayan geziyim tozayım ayaklarında olan aşko kuşko işleri kimselerin yaptığı evlilik biçimi

1 tane paralı enayi bulurlar nasılsa erkeklere biçtikleri kılıf bu

Bu insanlar da sonra Aşktan bahsediyor.

insanlar tarafından uydurulan forslarıyla makamlarıyla çuval çuval paralarıyla mutlu olurlar umarım.
iyidir mantık evliliği
Aşkta biter sevgide biter 2 sene sonra birbirini göre göre
Karakteri düzgün birine ömür boyu doyamazsin ama
Paralı biriyle ömür boyu mutlu olabilirsin mesela olanayabilirsinde
Aynı çatı altında en çirkin insanada alışırsın gözüne brat pıt Megan Fox gibi gelir alışmak insanın doğasında var mantık evlililigi o yüzden idealdir.
evlilik kaplerin ve kafaların birleşmesidir, kalpler düşünemez. geriye mantık kalır düşünecek.
Deli misiniz siz ?
Mantık ilişkisi iş ortaklığı içindir
evlilik başlı başına mantıksız olduğu için nerden bakarsan bak yanlış bir olgudur mantık evliliği.
Demet Akalın'ın sevmediği evliliktir.
kişilerin mantıklarının evlendiği bir evlilik türüdür. fiziksel olarak evlilik olmadığı için sen kafanda kurmuşsun kızım ile sonuçlanabilir.
edit: mühendislerle de olmuyor denendi onaylandı.
duygu hissetmediğim biriyle evlenmem mümkün değil. sıradan bir sevgi aynı evde yaşamaya ve birbirimizi kabullenmeye yetmez. benim fikrimce bu işin sonu hüsran olur.
https://youtu.be/b4FjiQoe8pA
mantı evliliği kadar güzel değildir bence.
Belli bir yaşa kadar evliliği yalnızca aşk meşk zannedip, yanıldığını farkedince doğrunun mantık olduğunun anlaşılmasıyla yapılan evlilik türüdür. Mantık devreye girince insan körü körüne gitmez ve beklentiler de yükselmez. Mutluluk, saygı, hoşgörünün olduğu ve sevginin de beraberinde oluştuğu görülür.
içi hunharca boşaltılmış aşkı, meşki, sadakati görünce insan boyu boyuma, huyu huyuma uygun, eğitim seviyesi, aile yapısı, kültür ve gòrgü seviyesi bana uygun olsun demiyor değil.

Mantık evliliği candır.
Dünyaya aynı pencereden bakabildiğim, aynı şeye gülebildiğim, algısı bana yakın adama nasılsa aşık olurum ki ben...Kalp kalp kalp...
En sağlam evliliktir. Boşanma pek görülmez.
mantık evliliği denildiğinde sevgi olmadan, sadece mantık üzerine yapılan bir evlilik aklımıza geliyor. Bence mantık evliliği evlendiğin kişiye karşı sevginin olması ama bu evlilikte mantığın daha ağır basmasıdır. bana göre en uygun evliliktir.
insanın kendine yakışanı sikmesidir. fazlası değil.
Gönlüme göre biri çıkmazsa görücü usulü bir evlilik düşünüyorum o da mantık evliliği gibi birşey olur.
Mantikli;

görsel
(bkz: iban ı aşk)
Anlaşmalı boşanmayla mantıklı şekilde biten evliliklerdir.
Mantık ve evlilik. Hmm
en iyisi sevgi ve saygı evliliği. bir evlilikte sevgi olsa bile saygı önemli birde mantık evliliği iyi olur. şirket gibi iki tarafta kar ve çıkarlarını güdecek. uzun olmasının nedenide insan doğası. erkekler kendilerine hizmet ve seks isterken, kadınlar koruyup kollama ve çocuk istiyorlar. en mantıklı kişiye aşık olacaksın aşık olduğun kişiyle mantık yürütemezsin.