bugün

makarna gibi haşlıyosunuz yav.
abartılacak bişe değil.

görsel
Süperfreh mantısı feci yaparım.

Makarna ve hazır çorba ise speciallerim.
el açması yaparım ama yardım lazım, tek başına açması kesmesi çok uzun sürüyor.
ev yapımı makarna da yapabiliyoruz ne var yani ?
3 yumurta, 2 tutam tuz, yarım su bardağı su ve aldığı kadar un. unu çukur yapıp yumurtayı, suyu ve tuzu ortasına alın. çatalla kenardaki unu havuzun içine alarak çırpmaya başlayın ve harmanlayın. karışan hamuru elinizle(makineyle değil) yoğurun. hamurda maya olmadığı için elinizin ısısı hamura kıvam verecektir.
bu reçeteden 2 beze çıkar yani yaklaşık 2 porsiyondur. bezeleri yuvarlayıp üzerini nemli bezle örtüp yarım saat kadar beklemeye alın.
dolgusunu ne kadar verecekseniz ona göre ince çekilmiş kıyma, maydonoz, tuz, karabiber, sıçan dişi soğanı yoğurun.

bezeleri sırayla açın. merdaneyle açmanızı tavsiye ederim çünkü olabildiğince ince bir hamura ihtiyacımız var. katlama şekline göre kesim türleri var. yuvarlak, kare, üçgen gibi. kare düşünelim, bohça yapalım. bu aşamada bütün bir beze hamuru açıp serdiğimiz için hızlı olmalıyız çünkü hamur kurursa katlanmayacak, yapışmayacaktır. ikiye iki(2 cm dikey 2 cm yatay) kestiğiniz kutucuklara dolguyu hızlıca koyun ve katlayın. katladıklarınızı unlanmış tepsiye alıp altını üstünü unlayın.

haşladıktan sonra kuru nane, pul biber, tuz ve tereyağıyla tavada sallayıp tercihen sarımsaklı yoğurtla servis edin.

not: ben misafirlerime ya da yeğenlerime renkli hamurlar yapıyorum. ıspanak suyuyla, havuç suyuyla, pancar suyuyla renk veriyorum. fikir olarak burada kalsın, denemek isteyen olabilir.
Gül gibi geçinip gideceğim erkektir.
Hamur açan elleri öpülesi erkektir.
Henüz pişirme aşamasındayım. Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Donmuş mantıyı dağılmadan pişirmek için nasıl bir prosedür izliyorsunuz. Kaynar suya mı atıyoruz yoksa ılık suya mı ilave ediyoruz mantıyı? Hayırlı forumlar, teşekkürler.
hazır da alır yaparım normal de açarım. he hep hazır yaptım ama normalini de yaparım yani bence zor değil.