bugün

tam bir koca adayıdır, kalmadı artık böyle erkekler ne yazık ki. şimdiki erkekler ancak yemesini biliyor.
yapar ama sadece kendine yapar..
aç doyuran mı bu erkek amk..
Senden çocuğum olsun istiyorum diye içip içip kapısında naralar atılması gereken erkektir. Bir de fiziğe ilgisi varsa, biraz eğlenceliyse, biraz beyefendiyse, biraz sesi güzelse, biraz öpüp sıkıca sarılmayı istiyorsa, biraz siyaset tarihi bilirse, biraz çalışkansa, biraz yaratıcı biraz incelikliyse.. benim olsun dünya kadar borcum olsun pamuklara sarar sarmalar börekler açarım.
Gece gece tövbest...yarın bayram abdest bozdurmayin istirham edicem.
orta açabilen kız ile evlenmeli.
Bana mutluluğun bulaşıklarını da yıkasın lütfen.
unlu erkek mi olur ? mantısı eksik kalsın bi zahmet.
açmayalım da açlıktan mı ölelim?

hem zaten biz açmazsak kendi mantımızı kim açacak?
benim o. alman illerinde misafir gelecek diye açtım. öyle lafta diil, gercekten açtım.

başlık yanlış bi kere, mantı açabilmek için ona göre hamur üretebilmek lazım. onun hamuru problem, kendisi diil ki. hamurdan anlamayan adam hamuru beceremeyeceğinden mantıyı hazırlayamaz.

bu başlık altında yazanlar mantıyı hiç açmamış şahıslar. hamuru böyle elastik bi şekilde beceremezsen mantı açamazsın. o konu içinde , pizza için, börek için, başka başka çörekler için hamur üretmiş olman lazım.

mantılık hamuru ilk seferde açamazsın. tecrübe işi o.

hamurla haşır neşir olmuş adamız. yoksa biz de mantı hamuru üretemezdik.

harbiden bu başlıkta yazanlar, eğer hamura değinmemişlerse, demek ki o problematikten haberleri yok demektir. tekrar edelim, mantının problemi hamurundadır, ve o kalite, incelince kopmayan, ama elastik bi biçimde sünen hamuru, ilk seferinde açamazsın.
açamam ama iyi yerim. koca bir tabağı çok rahatlıkla gömme kapasitem var.
mantı açıp aynı anda bükebiliyorum hatta suyu koyup pişirebiliyorum...
bacımızdır.
tortellini yapamıyorsa pek önemi yoktur .
açmadan olmaz, açınca konuşalım.
Mantiyi acmak icin iyi bir hamura ihtiyac var, tek yumurta ile olani makbul. Fazla koyarsan yumurtayi haslanmis borek sahibi olursun. Ayrica acarken ki oda sicakligi onemli. Hamurun katilasmasi veya civiklasmasi acindan. Icerik standart zaten katlama can sikici. Manti acmak zor degildir nitekim.

Edit: o benim yani.
Kaçırmayın onu evlenin.
kaçırmayın evlenin derim. mantıklı olun. (bkz: mantı evliliği)
ben açabiliyorum da abartmayın lan çok zor bir şey değil. zaman alıcı sadece.
lisedeyken bir kere oturup hamuru yoğurup açmıştım küçük ölçekte. Sonra tabağa koyup 5 dk bitince bir daha açmadım.
hiç bir yemeği zor olarak görmeyen biriyim. börek mantı sarma gibi yemekler kafamı dağıtmak amaçlı yaptıklarım arasındadır.

yani evet ben de bu kitlenin içindeyim.
Siz yemek yapabilen erkek çekiciliğini çok yanlış anlamışsınız gencolar.
mantı açabilen insan kaldı mı? varsa hepsini tek tek tebrik ediyorum.
açabilenlere tavsiyem; içine kıymasını hissedilecek kadar koyun da sırf hamur yemeyelim. başlığı görünce karnım acıktı olsa da yesek.
Nesli mümkünse tükensin erkeği.

Şimdi "en iyi aşçılar erkektir" ciler bir kenara çekilsin.

Arkadaş, ekmek parası için insanlar her işi yapabilirler, meslek ayrımı olmaksızın namusla yapılan her iş; yapan için çok büyük ve çok önemlidir. Heh bu bilgiyi de koy cebe.

Bir erkek mesleği yemek yapmak değilse neden mantı açsın?

"küreselleşen dünya da kadın ve erkek eşitse kocişim de ütü yapar s.s" diyen ablalar bir gitsin kurban olayım!
"en iyi aşçılar erkektir", "yemek yapmak erkek işidir".