bugün

umut diyorum bu ülkeden göçeli yıllar yıllar oldu..

https://www.youtube.com/watch?v=JiKd_hQjal4
Belediyenin paralı askerleri, hayatta hiç başarası olmayan boş insanları tanıdık vasıtasıyla işe aldırıp, üniforma verirsen sonucu böyle olur malesef.
dün haberlerde izlediğim eğitimsiz anadolu çomarı devlet memurunun vatandaşını hırpalaması haberi. şaşırdım mı? hayır. ben böyle bir olaya denk gelsem yemin ederim ağzımla döver, cümlelerimle koşurturdum o çomarı.
Siz de insansaniz...
sonuçta vergi vermiyorlar. belli bir standart işleri de yok. bunları kontrol de edemiyorsun. ee o zaman ne işe yaracak böyle şeyler?
mesela benim manavım var ve vergi veriyorum ama biri geliyor seyyar arabayla mahalleye giriyor satış yapıyor. hal böyle olunca o vergi vermeden malını satıp paraları cukkalarken ben manav olarak vergi verip malımı satamıyorum.
işte bu seyyarlar da aynen böyle.
hiçbirine acımıyorum ben çünkü kaçak çalışmak gibi bir şey bu. aynı şey dilenciler için de geçerli, dilencileri tamamen hapse atsalar çok güzel olur.

toplumun asalakları çünkü bunlar ve bunlara para verenler de bu asalaklığı sürdürüyor.
şirinler izlememiş nesil.
Sokakta satılan mantardan almayın.almayın. almayın. Bir mantar yiyecez diye karaciğerinizden olmayın. Gidin marketten kültür mantarı alın.
Zabıtalar türkiyenin net fotoğrafıdır. Yatar gezer haraç yer. Sanki herşey yolundaymış gibi arada bi güçsüze saldırır.
istanbul'un orta yerinde pkk için kaçak sigara satanlara çıtını çıkarmayan orrospu çocuklarının bir yaşlı teyzeye kabadayılık yapmalarıdır.

Bu meslek grubunu kerhanelerden seçseler bu kadar orospu çocuğu çıkmazdı.
bi sevemedim gitti zaten şu amk düzcesini. teyze de sicil gazetesine bildirip seyyar satabilirdi. nereden bilsin.
seyyar satıcıya acınmaz.

bunun ne vergisi, ne kontrolu, ne standardı var.

ne aldığını, ne yediğini bilmiyorsun.
mantar zehirlenmelerinin önüne geçmek isteyen zabıtalardır.
zabıtalar ne kadar çirkinleşirse çirkinleşsin şaşıramadığım haberlerden biridir.

gezi zamanında küçük bir şehre bildiri dağıtmaya gitmiştik. (kırşehir) bir nevi sosyal test gibi bir şey olacaktı bizim için. emniyet müdüründen izin aldık bizi polis arabalasıyla bir yere bıraktılar bildiriyi burada dağıtacaksınız diye.

aradan yarım saat geçti zabıtalar geldi. tartışmaya başladık. emniyet müdürlüğünden yazılı iznimiz var diyoruz onlar da belediye başkanı da sizi sokaktan temizlememizi istiyor gibi çirkin bir laf etti. tartışırken üç kız iki erkeğiz üç zabıta diğer erkek arkadaşla beni tuttu karga tulumba sürükleye sürükleye götürüyorlar kızlar da durun yapmayın hakkınız yok falan diyerek peşimizden geldiler. belediyeye gittik itiş kakış bizi bir tane odaya kitlediler. polisi aradık durumu anlattık hemen ekip yönlendiriyorum dedi. emniyet müdürü geldi. siz bizim izin verdiğimiz adamları ne hakla odaya kilitlersiniz diye. adamların savunması aynen şu: "bizim onların orada olduklarından bile haberimiz yoktu. kendilerini odaya kilitleyip ne yaptılarsa artık üç kız iki erkek" kızlardan birisi diğer arkadaşın sevgilisiydi en sert çıkan o oldu. sonra yürüye yürüye eski yerimize döndük ve bildiri dağıtmaya devam ettik.

yani uzun lafın kısası o zaman bu zamandır nefret ederim zabıtalardan. öyle bir meslek dalının bu ülkeden "temizlenmesi" gerektiğine inanırım. hani eğitseniz laf yok da hepsi kara cahil kavgacı tipler.

teyzeyi de tebrik ediyorum. sepetlerini vermemek için sonuna kadar direndi. itildi kakıldı ama direndi teyzem.

boru mu yani? sen o kadar emek ver topla oraya kadar bir şekilde taşı birkaç tane götünden bile korkan kansız it el koymaya çalışsın.
Bu ulkede her şey kanunlara uygun bi bu kadın koca ülkenin duzenini bozdu di mi? Devlet niye var ? Devlet benim ulan beni yaşatmak için var o devlet. Suriyeliye gikiniz çıkmaz gelir vergisiz algisiz is yapar gormezsiniz mantar satan kadın cibanbasi olur. Hayat öyle bir şey ki yarin yok ekmeğe muhtaç olup sokaklarda mendil satmayacağınizin garantisi yok. O kadına değil devlete hoykurun bu kadının sokakta ne isi var diye. Tabi sizde o maça varsa.