bugün

adından da anlaşılacağı gibi mantıklı bir olaydır. Aşkın geçici olduğunu düşünenlerdenim.
Ben kendimden ümidi kestim. Mantığı bırak mantı evliliği bile yapacağımı sanmıyorum. Aşk evliliği olayı zaten hayal.

Evde kalmış psikolojisine nasıl girmişim iyi mi?
Japon askeri olduğunuza delalet edecek olan izdivaç. Mantığınızdan vurulucak beyninizden mikileceksiniz. Japon askerinin makus talihidir; kafasından mikilmesi. Allah kurtarsın. Evlilik şuur bulanıklığı esnasında cereyan eden bir sözleşmedir. Aşklısı, sevgiylesi, mantıklası, kaderlisi. Hepsi aynı bok.
çok mantıklı.
En iyisi. Aşk meşk yalan. Çekilmez mıç mıç ilişkiler.
Yaptım.

Aşktan havada uçmuyorum ama bok gibi param var. Aşk zaten bir gün bitecek. Ya kendiliğinden bitecek ya da aldatılacağım. aldatıldığıma değsin bari.
neden yapılmasın ki anlamadım.
gayet mantıklı konuştun evet.
Aşk nasılsa bitecek diyip ama ölüm varken yaşamaktan da vazgeçmeyenler.
Tek bir hayatınızı soğuk bedene satacaksanız; kendinizin şeytanı siz olursunuz.
Ve unutmadan, sizi gerçekten seven kişi, sizin mutluluğunuzu önemsediği, sevgiye değer verdiği için birlikte olmaz sizinle.
Mantık evliliği bizi bozar, hisleri olan varlıklarız sonuçta. Bütün bir ömrü hiçbir şey hissetmediğin biriyle sırf parası veya başka bir şeyi için heba edemezsin. için çürür, için.
insanın, maddi olmayan tarafınında varlığı, göz önüne alınınca, bir yarısını kale almaması, sanki.
aşktan yana pek umutlu olmayan insanların mantığına oturmuş evlilik.
buradaki yazarların çoğu desteklerken içten içe bunun mantıksız olduğunu biliyorlar.
Mantığın duygusuzluk olduğunu düşünenler tarafından yadırganan eylemdir.
Mantık, seni ileride mutsuz edeceğini bildiğin türlü saçmalıklara göz göre göre boyun eğmemek ve aklın üstünlüğünü kabul etmektir.
Mantıksız olan şey ise;
Mantığın duygularını değil, duyguların mantığını yönetmesine izin vermektir.

Hem mantıklı, hem aşık hem de sadık olabiliyorsan,
işte bu ömür boyu mutlulukluğun yegane tarifidir.

Hayati kararlar alırken hepimizin mantıklı olması dileğiyle!