bugün

yeterince kürtçülük yapmazsa kılıçdar göstermez. kaftancıoğlunu gösterme ihtimali daha fazla.
aramızda niyet okuyucuların olduğunu gösteren iddiadır.

görsel

kendinizi boşuna avutmayın oğlum. aday olacak ve kazanacak.
Aktrollerin anlamadığı nokta şu. Mansur yavaş chp'nin adayı değil. Türk milletinin adayı.
Benim korktuğum tek şey, muhalefetin mansur yavaş yerine, dandik bir aday çıkarmasıdır.. Yahu illa hdp'lilerden niye oy beklentisi içine girelim ki?? Milyonlarca türk var bu ülkede.. Şu adamı başkan yapamıyorsak, kapatalım bu ülkeyi gidelim..

Ben artık milliyetçi, vatansever, atatürkçü, donanımlı bir lider istiyorum bu ülkenin başında. kürtçü-arapçı siyasilerden gına geldi. Mansur yavaş, tek umut..
sanırım bu gerçeği ifade etmek için kahin olmaya gerek yok. sayın yavaş'ın tavanı ile chp'nin tabanını birleştirmek gök yere deyse iki cihan bir araya gelse imkansız.
Keşke sayın yavaş aday gösterilse. Bunu bütün kalbimle diliyorum. Her seçimde hdp milletvekili sayısının MHP milletvekili sayısını geçmesinden aşırı derecede rahatsız olan bir vatandaş olarak söylüyorum bunu. Mansur Yavaş yerine Muharrem ince aday olsa ona da oy verebilirim.

Ben sadece ve sadece hdpkklı ve onun yedek lastiği olan y-chpli ve meralci kitleye oy vermem. "Hdp Kürt siyasi hareketinin temsilcisidir" diyen kimse benden oy alamaz.

Bugün Hakkarili, Şırnaklı, Batmanlı korucu aşiretleri Kürt asıllılardır ve MHP'ye oy verirler. Bu insanlar kendilerini Türk milletine ait hissediyorlar ve vatandaşlık bilinci taşıyorlar. Hdp Kürtlerin değil ermenilerin temsilcisidir.

Ne yazık ki CHP seçimde kanas canan'ın kankası Ekrem imamoğlu'nu aday gösterecek gibime geliyor. Mansur Yavaş aday olsa hdp hariç tüm kesimlerden oy alacaktır.
chp zamanında ekmeleddin ihsanoğlunu çıkardı hatta bir diğer seçimde de yine beraber aday olarak abdullah gülü çıkaralım lafları bile ortada dedikodu olarak dolandı. merak etmeyin, chp de ki o dhkpc sempatizanı kesim bile artık mansur'u erdoğan'a tercih eder. çünkü onlar bile ülkenin ne denli kötü yönetildiğinin farkında.
zayıf ihtimaldir.

hatta bence kesin bir şekilde CHP adayı olarak gösterilecektir. neden böyle düşündüğümü de belirtmem gerekirse, ekrem imamoğlu ve mansur yavaş'ın, iyi polis-kötü polis taktiği ile birinden birinin parlatılması şeklinde bir strateji uyguladıkları kanaatindeyim. burada belediye yönetimi performansı açısından baktığımızda, sergilediği berbat, rezalet performans ile ekrem imamoğlu, kötü polis olarak oyundaki görevini yapıyor. zaten kötü polisi ekrem imamoğlu'nun oynadığı bir oyunda ne yapsan iyi polis olursun. ama hakkını da yemeyeyim, mansur bey yine imamoğlu'na göre kurdukları stratejiyi de geç, gerçekten iyi işlere imza atıyor, en azından olayın şovuna girmiyor, işine bakıyor. bu yüzden halk mansur'a teveccüh gösterebilir.

ama tabi karşılarında rte yoksa. rte aday olursa ikisi de traş.

"hdp oy vermez ya eski ülkücü sonuçta" filan demeyin, devir öyle bir devir ki, bir terörist twit atıyor, "kahvaltıya akşener'e gitsem giderim" diye. akşener de, "kapımı çalanı buyur ederim" diye karşılık veriyor. bu devirde öyle "hdp oy vermez" filan diye düşünmeyin. düşmanımın düşmanı dostumcudur bunlar.
Yandaşları pek bir mutlu etmektedir. Unutuyorlar ki CHP ekmeleddin'i aday gösterdi ve hatta Abdullah Gül'ü bile aday göstermeyi düşündü.

Mühim olan bugün chp'nin aday seçeneğinin gayet geniş olmasıdır. Kazanma şansına göre sıralarsak Mansur, Ekrem, akşener ve kılışdar aday olabilir.

Akp'nin elinin altında bir tek şahsım var. Akp şahsımla yükselen ve şahsımla birlikte çökmeye mahkum bir partidir, o kadar.

"tek adam" dedikleri atamız hiçbiri kendi ayarında olmasa da birçok alternatif bıraktı arkasında. Şahsım kimi yetiştirdi?
Geldiğinde hizmeti ankara’ya değil, tüm millete yaptığı zaman göreceksiniz.
Mansur Yavaş silik bir kişiliktir.

Ondan siyasetçi, politikacı falan olmaz.

Anca Belediyeci olabilir.
cozıf cozıf olunca durum bu dedirten başlık...

not: ne yaparsanız ne edersiniz bilmem.
ama yolcudur abbas. bağlasan durmaz...

not2: cozıf cozıf = yusuf yusuf.
sayın yavaş ile chp tabanın kan uyuşmazlığı yaşayacağı çok açık. hal böyle iken ikinci bir ekmeleddin ihsanoğlu vakasını kimse açıklayamaz.
Mansur Yavaş'ın şu saatten sonra chp'ye ihtiyacı yok. Tam tersi chp' nin Mansur yavaş gibi bir adaya ihtiyacı var ama Mansur yavaş sadece chp'nin değil, milletin adayıdır.

Ayrıca Mansur yavaş lider olamaz diyenleri ciddiye almıyorum. Adam sadece lider değil, ülkenin özlediği ve ihtiyacı olan birleştirici güçtür.

Güzel günler göreceğiz.
sayın yavaş bağımsız aday olursa iyi olur.
Ilk defa bu aktroller gibi dusunuyorum. Kilicdaroglu' nun adayi Ali babacan. Zira kazanma ihtimali olan hicbir siyasetci yarisa surulmeyecek. Devlet bahceli saginda duruyorda inanin kilicdaroglu da solunda duruyor. Koskoca ulkenin gelecegini 3-5 muhalif kisiye teslim ettigimiz icin yaziklar olsun bize.
Mansur yavaş iyi geliyor, bu çok açık. büyükşehir belediye başkanlığı öncesinde de çok iyi işler yapmış, ankaralıların çok sevdiği bir isim. Ama chp içinde güçlü bir tabanı olduğunu sanmıyorum. Gücünü parti merkezinden alıyor. Zira mansur yavaş chp kökenli değil. Chp’li oluşu büyük ihtimalle kağıt üzerinde. Bir insan 50 küsür yaşından sonra kolay kolay ideolojik bir dönüşüm yaşamaz. Zaten chp içindeki kemalistlerin ki bilhassa muharrem ince gibilerinin 2013’te mansur yavaş’ın seçilmesini protesto ettiklerini ankara’daki yıllarımdan yakından biliyorum. Tabii, buradan muharrem ince ve onun gibilerinin politik öngörüleri hakkında güzel fikirler elde edilebilir. Neyse, bence mansur yavaş genel merkezden aday gösterilirse gösterilir. Kılıçdaroğlu bu gibi ısrarları yapabilen bir lider ki geçmişte de çok yaptı. Öte yandan yavaş’a chp Teşkilatının çok sıcak baktığını sanmıyorum. Benim konu hakkında bilgilerim biraz eski. 2013-15 arası partiden bazı bağlantılarım vardı. Şu an ankara’da pek bağlantım kalmadı, o yüzden yanılma payı olabilir belki zamanla mansur yavaş ve teşkilat birbirine ısınmıştır, onu bilmem. Ama en son durumlar yazdığım gibiydi.
MHP kökenli olduğu için Kürtler oy vermez.
Mansur yavaş hırkasını koysa yine aday olur abartmayın lan.
değil aday, o gün gelip çattığında esamesi bile okunmayacak mansur'un. bakmayın siz ip li trollerin sosyal medyada mansur'u değil aday, direkt cumhurbaşkanı yapmalarına. aldırmayın.

zira illet ittifakının aday adayları şimdiden bariz bir şekilde belli, ya ali babacan ya da ahmet davutoğlu illet ittifakının cumhurbaşkanı adayı olacak ve yine on yıllarca olduğu gibi nal toplayacaklar. *
Chp pkk lılara yönelik bir siyaset anlatışı izleyeceğinden son derece doğru bir önerme.
Zıçmayın bu kader le mansur yavaş bağımsız aday olsa zaten baya bi oy böler.
Yandaşların umududur.

Len aday gösterilmese ne olacak? Şahsıma karşı kılışdar bile aday olsa kazanır.

Muhalif olan herkesin önceliği şahsımı göndermek, yağma, hırsızlık ve ben yaptım oldu düzenine son vermek, parlamenter demokrasiyi tekrar tesis etmek, basını ve adaleti akp vesayetinden kurtarmaktır.

Burası isveç mi ki muhalefetin gösterdiği aday hoşumuza gitmedi diye oy vermeyelim veya gidip şer ittifakına, ihanet ittifakına oy verelim?

Hiç umutlanmayın, desteklediğiniz hırsız takımı gidecek. Diğer hesapları demokrasi ortamında görürüz.
Hdp için "Kürtler" kalıbını kullanan ne kadar beyinsiz varsa engelleyeceğim. Kürtlerin çoğu HDP'ye oy vermiyor. CHP içindeki solun solu olanlar aslında solcu falan değil, düpedüz PKK ve dhkp-c sempatizanı.

Biz Türk milleti neyiz ulan bu ülkede? Bizim değerlerimiz, kırmızı çizgimiz yok mu? Bu pkklı köpeklerden oy devşirmek uğruna yeter bu soytarılık! Aklı başında bir Türk Y-chp ve yancısı ip denen oluşuma oy moy vermez.

Bu ülkeyi düşman işgalinden kurtarıp kuran Türk milleti son sözü söyler.
Mansur yavaş iyi bir belediye başkanı. şu an ankarada seçim olsa ampulün en iyi adamına karşı %55 alır geçer, ama ulusal seçimde siyasal islamın alçaklığıyla baş edemez.

Hatırlayın seçim sürecini, o seçimde direkt favoriydi kendisi, anketler o yöndeydi ama fark gitgide kapandı. Evet devreye erdoğan girdi hatta süleyman soylu mahalle mahalle miting yaptı ama mansur da bence o baskıyı yeterince kotaramadı. Ekremde ise tam tersi oldu, ekremi kimse tanımıyordu isim soyisim kombinazsyonu nedeniyle ikinci ekmeleddin bile dediler adama, ama üzerine gidildikçe büyüdü ve istanbulda rte den sonra akpnin çıkarabileceği en kuvvetli adayı ezdi.

Başkanlık seçiminde islamcılar belediye seçimlerinde olduğundan çok daha fazlasını yapacak. Mansurun Laf ebeliğinden anlamadığı çok belli, öte yandan eko tam bir popülist, aslında bir lider o, çarşıya pazara çıkınca ben burdayım diyor adam, alfa. Tayyip erdoğan ın ilk zamanlarına benziyor. Ayrıca istanbul un demografisi gereği chp orayı tekrar alabilir hatta ittifaklı sistemde olağan favoridir artık, ama ankarada mansur dışında bir chpli alamaz.
güncel Önemli Başlıklar