bugün

Resmi kayıtlara göre 160 yıldır Beypazarı'nda oturan bir aileden olan Mansur Yavaş, 1955 yılında dünyaya gelmiştir. ilk,orta,lise öğrenimini Beypazarı'nda yaptıktan sonra 1979 yılında istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak öğrenimine devam etmiştir.

1983 yılında Fakülte'den mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı'nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yapmıştır. Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yavaş,1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyeliği,1994 yılında Belediye Başkan adayı olmuştur.

18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8 bin 500 oy alarak Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, beş yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Beypazarı'nı, Türkiye'nin en güzel on güzel ilçesinden biri yapmayı başarmıştır. Tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla ‘2001 Yılının En iyi Yerel Yöneticisi',Türk Dil Kurumu tarafından anadilimiz Türkçe'nin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, Doğa savaşçıları'nın ‘Çevre Ödülü' ,24 Eylül 2004 tarihinde TÜSiAV tarafından YILIN BELEDiYE BAŞKANI ve daha birçok ödülle başarılarını süslemiştir.

18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş; genç,dinamik kadrosuyla Beypazarı için çalışmalarına devam etmektedir.
kendisi e-mailimi bizzat yanıtlayabilcek kadar alçakgönüllü harika ama nesli tükenen beypazarı belediye başkanıdır.projeleri napoli'de bir belediyeye örnek teşkil etmiştir.ancak kendisi görev süresi dolunca belediye başkanlığını bırakacakmış.o,bir siyasetçi için 10 yılın yeterli olduğunun farkında olabilen ender başkanlarımızdan biri.ve bana göre en büyük özelliği sahip olduğu partinin rozetinin reklamını asla yapmamasıdır.ki ben şu anda bile bilmiyorum hangi partiden başkan olduğunu.galiba önemli olan da bu.parti ile değil icraatları ile bir belediye başkanın tanınması.ve bir de icraatlara ek olarak atatürkçü ve milliyetini seven biri olması ününe ün katar .onun dışındakiler fasa fiso.
2009 mart ayında gerçekleşecek mahalli seçimlerde ankara büyükşehir belediyesi başkanlığına mhp tarafından aday gösterilen temiz siyasetçi.

gökçek ve karayalçın ikilisinin arasında temizliği ve yaptıkları ile parlasa da medyatik olmadığı ve olamayacağı için pek ragbet görmeyecek olan başkan adayı. beypazarı'nı nerden nereye getirdiği ortadadır. aslında partisine bakılmadan yaptıkları ile değerlendirilmesi gerekirken yine diğerlerinin arkasında kalacaktır. bu seçimde olmasa bile bir sonraki seçimde büyük oranda oy toplayabileceğine inanıyorum şahsen.
1955 doğumlu şimdiki beypazarı belediye başkanı ve hukukçu. aynı zamanda bir icraatçı.

beypazarı'nı iki dönemde ankara'nın cazibe merkezi hâline getirmiş; önümüzdeki 2009 yerel secimleri içinse hedef büyütmüş ve başkent ankara'ya milliyetçi hareket partisi'nden büyükşehir belediye başkan adayı olmuştur.*
an itibariyle sky türk de seçim projelerini anlatmaktadır.
http://www.mansuryavas.com.tr
"yavaş yavaş artık başkan mansur yavaş" sloganı ile araçların arka camlarında sticker olayını abartmış, acilen bir kampanya danışmanı edinmesini talep ettiğim aday.
melih gokcek'in oylarini bölecek olan baskan adayıdır. böylece murat karayalcin'in belediye baskani olmasina yardımcı olacağini düsünüyorum.
türkiye'de eşine az rastlanan böylesine değerli bir adamın partizanlık yüzünden kaybedecek olması üzücü.

http://www.dailymotion.com/video/kzlfk31mgPnIvgTVgH
sabah gazetesi yardımıyla palyaço nun belaltı vurduğu adam. oy potansiyeli gittikçe artmıştır. korkulan bir rakip haline gelmiştir. bu yüzden yalan haberlerle yıpratılmaya çalışılmaktadır.

http://www.radikal.com.tr...=922776&CategoryID=77
ankara sağ seçmenin karayalçın korkusu olmasa ipi gögüsleme ihtimali çok daha fazla olacak değerli bir belediye başkan adayı. gökçek-karayalçın gerginliği yanında kavga gürültüye karışmaması, gökçek gibi çirkef bir siyasetçidense sağ seçmene daha fazla hitap etmektedir.
son günlerde yaşanan bedava sabah gazetesi dağıtımı gökçek'in karaylçından ziyade mansur yavaş'dan çekindiğini ortaya koymuştur kanımca. keçiören'de turgut altınok'un adaylıktan çekilmesinin temel sebebi de keçiören'de akp, büyükşehir'de mhp stratejisini izlemesiyle tayyiple karşı karşıya gelmesidir. altın tepsi içinde mhp'ye sunulan keçiören'le beraber turgut altınok'un aktif olarak mansur yavaş'ı desteklemesi halinde ankara'da çok şeyler değişebilir.
eğer seçilirse 4-5 yıl sonra bambaşka bir ankara yaratacağından çok umutlu olduğum kişi. diğer adaylar birbirlerine bok atma yarışındayken ve sidik yarıştırırken, projeleri ve çözümleri ile farklılık yaratan, samimi duruşu ve alelade vatandaş tipi ile hergün gördüğüm insanlar gibi. umarım diğerlerinden kurtuluruz bu adam sayesinde.
(bkz: çatışmaya değil çalışmaya geliyoruz)
itfaiye pazarı'nda esnaf arasında hakkında dönen şöyle bir diyaloga kulak misafiri oldum.

- ben mansur yavaş'a vereceğim. tanıyorum adamı en azından.
+ melih'e ver, falan filan.
- dürüst adam, tanıyorum adamı.

anketlerde de iyi bir yere sahip. benim açımdan önemi pişkin ve koltuk sevdalısı bir adamın oylarını bölecek olması. iyi oldu aday olması, umarım bir padişahlığın sonunun gelmesine vesile olacaktır. elbette melihciğim kendisiyle alâkalı bir kaset sürmezse piyasaya.
neler yaptığını nasıl yaptığını bizzat şahit olduğum belediyeci adam. mhp'nin son 7 yılda yaptığı tek akıllıca adım onu büyükşehire aday yapmaktır.

oy bölecek kavgasına dün çok güzel yanıtı verdi "oy bölme durumunda olan şimdilik melih madem bölünmesin diyor çekilsin o zaman."

kimsenin beklemediği şekilde bir oy oranı alacak ya çok düşük ya çok yüksek.
sağlam duruşlu, işkembeden sallamayan, temiz sicilli, vaadleri mantık dışı olmayan siyasetçi gibi kasmayan aksine rahat görünüşlü siyaset adamı. halen beypazarı belediye başkanı, beni dün gece abbas güçlü ile genç bakış programında, ankara için en iyi aday olduğuna inandırdı. o kadar dürüst bir adam ki, melih gökçek in bazı faydalı hizmetleri var onlar devam edecek demesi bile, ankara da, en centilmen aday olduğunu ortaya koyuyor. bu arada bana noluyor bilemiyorum çünkü ankara lı da değilim, ankara da da değilim.
seçim öncesi abbas güçlü ile genç bakışa çıkması ne kadar dürüst, cesur ve yaptığı işlerin ne kadar şeffaf olduğunu gösteriyor ki dediği bir laf yeter bize ' başkan seçildiğimde rozetimi çıkartacağım ve sadece ankara için çalışacağım'.
ankara'da seçilirse melih gibi tutuk ve kısır bir yönetimden sonra köklü değişimler ankaralıları bekliyor olacak...

aslında bu değişimler murat karayalçın seçilirse de olacak... kısacası en iyi ankara melih gökçek'siz ankara'dır...
karayalçın'ın kirli mazisinden rahatsız ulusalcı sol kesim ile melih gökçek'ten bıkan muhafazakar sağ seçmenin kurtuluş umudu olarak gördükleri ankara büyükşehir belediye başkan adayı. şimdiye kadar hakkında kimsenin -radikal bir kesimin mensup olduğu parti ile alakalı görüşleri haricinde- herhangi bir kötü iddiada bulunmaması, dürüst siyasetçi imajı ile oy oranı her geçen gün artmaktadır. onbeş yıllık saltanat devrilecekse, bunu yapacak olan karayalçın değil, mansur yavaş'tır.
(bkz: yolsuzluğa karşı savaş geliyor mansur yavaş)
ankaranın son yıllardaki en büyük şansı. gerek adam gibi adam olması gerek başarılı mazisi, çalışkanlığı, dürüstlüğü taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanmış; alternatifsiz sağ seçmenin yeni umudu,karayalçını içine sindiremeyen ulusalcıların ve sosyal demokratların rahatlıkla güvenebileceği aday. melih gökçekin uykularını kaçıran ve paçasının tutşmasına neden olan, kararsızların ve tarafsızların; kararlı ve taraf olmasıyla ankara büyükşehir belediye başkanı olması hiçte zor görünmeyen aday.
melih gökçek denen zevatın kemik yalayıcılarını kıvrım kıvrım kıvrandıran adaydır. ç.k kadar zekaları ile b.k ataralar bu adama bir de. mansur yavaş ne yapmış? bu adamın belediyecilikte ne yaptığını merak edenler gitsin görsün bakalım mansur yavaş beypazarı'nı nerden nereye getirmiş. sonra konuşsunlar? öyle sabah gazetesini bir günlüğüne ayarlayıp "bu çöplerin hali ne" tarzı melih propagandalarına ankara halkının karnı tok. mansur yavaş'ın beypazarı'nda uyguladığı belediyecilik politikası italya'da örnek gösterilmiştir. adam köy gibi bir orta anadolu ilçesinden turizm kenti yaratmıştır ve dahası evlerinde örgü örüp çay demlemekten başka bir mahareti olmayan ev kadınlarını turizm sayesinde iş gücüne katmıştır. şahsım mhp'ye oy vermez; ama bu mansur yavaş kişsinin beypazarı'nda yaptıkları büyük şehir belediyesine geldikten sonra yapacaklarının teminatıdır. ayrıca akp'li dümbelek belediyeciler gibi partizanlık yapmayacaktır. ankara daha önceleri iki dönem murat karayalçın'ı, üç dönem de melih gökçek'i denemiştir. mansur yavaş'ı denese ne çıkar? kaldı ki melih efendinin ankara'da nasıl vandal bir belediyecilik yaptığı da ortadayaken, inatla melih gökçe'e oy veren adamın ya beyninde bir sorun vardır ya da melih ve şurekasının kemiğini yalıyordur.
ankara'lı değilim. takip ettiğim kadar temiz ve dürüst bir insan mhp ankara adayı. yalnız hoş bulmadığım bir yönü anket yaparak yönlendirme yapması. ilk ankette kendisini çok gerilerde gösterdi. ikinci ankette kendisini ikinci partiye 2 puan yaklaştırdı. daha ortada üçüncü anket yokken 18 martta yaptıracağım ankette gölçek'in gerilediğini karayalçın'ın kazanma şansının kalmadığını gören chp'lilerde bana oy verecek diyerek gözümdeki imajını düşürmüştür.
mhp'nin ankara büyükşehir belediye başkan adayı. şuanda beypazarı belediye başkanlığı yapmaktadır.
zamanında dehap ı desteklemiş karayalçın a oy vermeyecek olan onbinlerce chp linin de oyunu alacak olan adamdır. hakikaten işini bilen, temiz ve dürüst bir başkan olacaktır.
http://www.arayisbitti.com
ayrıca:
(bkz: melih gokcek/#4859432)
tek tek karayalçınla veya i.melihle yarışsa kazanma ihtiamli olan ama 3lü yarışta şansı azalan mhp ankara büyükşehir adayı.
not:diğer şehirlerden gelen öğrencilerin kimlik kartları da geçerli olcak diyip takdirlerimi kazanmıştır.