bugün

Mansur Yavaşın AKP döneminde tonu 60 dolardan alınan asfaltı, aynı firmadan 25 dolara alıyoruz yalan balonunun patlatılması olayıdır.

--spoiler--
CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “AKP döneminde tonu 60 dolardan alınan asfaltı, aynı firmadan 25 dolara alıyoruz” diyerek algı operasyonuna kalkıştı. AK Parti eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Yavaş’ın algısını patlattı. Gökçek, 1 ton asfaltın 2015-2018 döneminde 62,37 liradan alındığını, bu durumun 2019-2020 Yavaş döneminde 101,75 liraya çıktığını gösterir bir tablo paylaştı. Ayrıca Gökçek, petrol fiyatlarının 165 dolardan 20 dolara düştüğünü de vurgulayarak “Hadi fiyatları düşürsene Mansur Yavaş” diyerek tepkisini dile getirdi.

--spoiler--

belge : https://www.sabah.com.tr/...olar-yalani-fazla-surmedi
yok be oğlum, cehapeli başkanımız hiç yanlış bilgi verir mi, sen bilmiyor musun cehapeli kardeşlerimizin her dediği doğrudur, sorgulanamaz.
kaynak olarak sabah gazetesinin sunulduğu uyduruk başlık. ahahaha Gökçekçiler, dinozorları arıyor anlaşılan. Gökçek de Mansur yavaş'ın hesabını ararken yanlışlıkla tweet atmıştı. hala gülüyorum o tweete.
Milyonlar sarfedilerek, Gülünç ve gereksiz yere yapılan sikimsonik dinazor parkının çöplüğe dönüşmesini hazmedemeyen fışkıye üstadı M. Gökçek kişisinin acınası pembe hayalidir.

Bir takım kişiler hayallerde yaşamaya bayılırlar, bir de bu gülünç hayallerini yüksek sesle dile getirirler, insanı güldürürler.
Halbuki Keşke camları açsalar, odaları temiz hava dolsa...
evet mansur yavaş ın balonu patlayabilir ama
emin olun o balon belediye parasıyla alınmamıştır...
o balon normalde 10 tl iken belediye ye 30 tl ye satın alınmamıştır....
hesabı verilebilir bir balondur.
sabah gazetesi kaynaklı, bir yerlerden gelen emir üzerine oluşturulan ve ankapark fiyaskosunun üzerini örtmeye çalışan haberdir.

birileri patlayan balon demişken biraz mansur yavaş'tan ve doğma büyüme ankaralı bir vatandaş olarak yaptıklarından bahsetmek durumunda hissettim kendimi. belediye ile veya şirketleri ile en ufak bir bağlantım da bulunmamaktadır.

-pandemi dönemi boyunca, mağdur olan vatandaşlara maddi yardım sağlamak için bir çok kampanya başlattı. tüm engellemelere rağmen.
-damacana gibi kapı önüne konan birilerinin sözüm ona belediye için aldığı lüks ve zırhlı otomobilleri sattı.
-ihaleleri canlı yayınladı.
-pandemi süresince su paralarında indirim ve ödeme kolaylıkları getirdi.
-kronikleşen, etimesgut türk kızılayı caddesine iki adet ve sincan osb - yenikent arasına bir adet battı çıktı yaparak, tüm maliyeti halk ile paylaştı.
-birilerinin zamanında göremediğimiz bayraklar ve Atatürk resimleri geri geldi.

bunlar ilk aklıma gelenler.

birilerinin maması kesilmiş, sözlükte bile havlar hale gelmiş.

mansur yavaş gibi adamlar size fazla.

kar yağdığı zaman yollar neden tuzlanmadı diye soran vatandaşa "tuzladık, inanmıyorsan yolu yala da bak" diyen tipler lazım size.

hadi gidin öte de oynayın.
Mansur ülkücü olduğu halde menfaati gereği cehapeden aday olmuştur. Dolayısıyla güvenilirliği tartışılır.
onlar inanmak istediklerine inanırlar ne kadar patlarsa patlasın kendi adamlarını sorgulamazlar bakınız Muharrem ince örneği ne zaman adam sivrildi parti kuracağım vs vs dediler başladılar karalamaya ama devam etseydi sessizce ve partisini eleştirmeseydi kankalık devam ederdi. Siyasi konularda herkes kendi tuttuğu takımı (partiyi) asla eleştirmez ne zaman bunu yaparsak o zaman daha güzel bir düzen gelecektir.
Mansura karşı melihin lafına itimat ediyorsanız zihinsel probleminiz var demektir.
Bu m*lih gö*cek denen zat önce ankaralılara soktuğu 750 milyon dolarlık dinozorların, yaptığı onca yolsuzlukların, ankara'yı feyöye peşkeş çekmesinin hesabını versin, sonra Mansur başkana hesap sormaya sıra gelir.
2015 yılı dolar 2 lira 30 kuruşmuş ortalama.

Yani gökçek 1 ton asfalta 27 dolar vermiş yaklaşık.

Dolar bugün 7,74

27 x 7.74 = 208 lira eder yaklaşık. yani gökçekin ben ucuza aldım dediği asfaltın bugünkü olması gereken fiyatı.

Ayrıca petrol 165 dolardan 20 dolara düştüyse benzin neden hala 7 lira?
Yobazların içindeyken patladıysa durum sakat.
mansur yavaş 1,5 senede ibb de 250 milyon liradan fazla tasarruf etmiştir

üstelik sürekli halka hizmet götürdüğü, yardım götürdüğü halde.

demek ki yavaş 20 sene ankara bb nin başında olsa

hem hizmetler tavana çıkacak hem de 2,5 milyar lira kasada birikecekmiş

vay beeeee..
Kaynak sabah ve dinozorcu melih in sıcmıkları.
Oldukca ikna edici evet.
bir daha mansur yavaştan kimse alamaz ankarayı kim ne dersin. adam bılmem kaç mılyona dınazor park yaptı batırdı kımsede ses yok .
Gerçek Atatürkçüler Kılıçdaroğlu'nu sever. Bu milliyetçi Sünni Türk'ü sevmez. Balonu çoktan Kılıçdaroğlu tarafından patlatıldı zaten. Hiçbir zaman Cumhurbaşkanı adayı olamayacak. Bizim adayımız PKK motifli çocuk parkı yapılan istanbul'un Beledi Başkanı Ekrem imamoğlu'dur.
Her gün emekliye müjde haberi yapan, ülkenin ekonomik anlamda hayatı sikllmişken ekonomimiz uçuyor yalanlarıyla okuyucusunu kandırmaya çalışan, bilmem kaç kez, bilmem kaç yerde doğalgaz bulunduğunu, her sene yerli otomobil fotoğrafları basan, olmayan uçak fabrikalarından bahseden bir gazeteyi kaynak göstermek sizin aslında ne tür cahil olduğunuzu göstermekten başka bir işe yaramaz. Hep diyorum; “olm sizin Trollük yapacak kadar bile zekanız yok.” Bomboş adamlarsınız.
kemoşların bile bildiği ama bi türlü söylemeye cesaret edemedikleri realitedir. yazık..
konuyu anlayamadım fakat burada "gaynak sabah hmm" diyorsunuz da arkadaşlar, bu tarz bir haber gerçek olsa bile cumhuriyet mi yapacak birgün mü? sanki aşırı objektif haber okuyormuşsunuz gibi bir havalar bir havalar aq.

hepiniz çomar varyasyonlarısınız burada ağzımızı açtırmayın.

t: herkesin hataları olabilir. yavaşı genel olarak çok beğeniyorum, balon olduğunu da düşünmüyorum. saçma başlık.
ahahahaha. kaynaklar şahane. sabah ve melih. 31 marttan beri sinirden deliriyorlar.

halk nasıl tokat koydu ama size. acısı hala geçmemiş. kudurun böyle, izlemesi zevkli dediğim acizlik.
Kimin balonunu patlattıysa, 1 senedir ağlıyorlar feryat figan.

Mansur başkan adamdır.
Hayırdır? Milletin 750 milyon dolarını dinozorlara mı dökmüş, şehri parsel parsel fetöye mi peşkeş çekmiş, metro işini ulaştırma bakanlığına mı havale etmiş?
cumhurbaşkanlığının 1 ( bir ) numaralı adayının patlayışıdır. 2023 de tamamen patlayacak inşallah. yüzde 55 bekliyorum şahsen.
La Mansur başkan sandıkta sizin gazozunuzu açmadı mı hala konuşuyorlar yav.
seçime daha neler neler patlar denen durumdur..