1. 1.
    yaşamı 1994 yılında filmede uyarlanmıştır. manisayı giydirmek için soyunup spil dağına çıkmış kişidir.
    4 ... gonulcelen
  2. 2.
    birkaç arkadaşım tarafından bana takılan lakap.
    -2 ... nahil
  3. 3.
    asıl adı ahmet bedevi olan doğa tutkunu kişidr
    3 ... vend avesta
  4. 4.
    an itibarı ileersun yanal.
    vestel manisa ya kaybettiği puanlarla cıbıldak bırakmıştır takımını.
    1 -1 ... kirmizi baslikli kiz
  5. 5.
    işgal orduları geri çekilirken pek çok şey gibi Manisa'yı da yakar, yıkarlar. Kenti özgürlüğüne kavuşturan Türk ordusunda bulunan Kerkük Türklerinden ;Ahmet Bedevi; adlı asker öylesine tutkundur ki doğaya; savaş bitiminde Manisa'da kalır. Ağaç dikmeyi, yeşili korumayı uğraş edinir kendisine. Manisa onun diktiği ağaçlar sayesinde yağmura ve gölgeliğe kavuşur.
    Halk, üstünde yalnızca siyah bir şort olan bu uzun sakallı adamı çok sever ve Hacı diye seslenirler kendisine. Spil Dağı'nda bulunan kulübesinin yanındaki topu her gün saat 12:00'de ateşlemeye başlamasıyla Hacı'nın adı Topçu Hacı olur. Günlerden bir gün başrolünü Johny Weismüller'in oynadığı ünlü Tarzan filmi gelir Manisa'ya. O günden sonra da Ahmet Bedevi Manisa Tarzanı diye anılmaya başlar.
    Manisa Tarzanı'nın istiklal Madalyasına sahip olduğunu pek çok insan bilmez.
    Siyah bir şortun dışında üstüne pek bir şey giymediğinden, madalyasını takacağı ne bir ceketi ne de bir gömleği vardır zaten. *
    2 ... mese odunu
  6. 6.
    manisa'da heykeli bile olan insan evladı.
    ... gerko
  7. 7.
    (bkz: tarzan rıfkı)
    -3 ... gerko
  8. 8.
    şair sunay akına göre eşiyle birlikte manisa semalarında gezerken, karısının düşüp ölmesi sonucu kendini dağlara vermiş, oralardan bir daha hiç ayrılmamış enteresan adam.
    ... sex files
  9. 9.
    an itibarıyla türkmax ta filmi gösterilen insanlık ve doğa sevgisi dolu muhteşem bir insandır kendisi. * kendi sözleri için buyurun wikipedia dan alıntı yapayım bari:
    Yaşayışım gayet basittir. Yaz, kış , Topkale; deki kulübemde ve mağaramda yaşarım. Evim meyve ağaçlarıyla , çiçeklerle çevrilmiş cennet gibidir. Yazın yaş, kışın kuru meyveler yerim. Günde üç kez , buz gibi suyla yıkanırım. Vücudumu korumak için, kendi yaptığım bitkisel yağı sürünürüm. Eski ve yeni yazıyı bilirim. Türk müziğine hayranım. Sinemanın tutkunuyum. Zaten dertle,gamı bunlarla unutuyorum. Gazete ve dergi elimden düşmez, hepsini alıp okurum.

    Üzüntü, dağın üzerine gelip duran buluta benzer. Çok durunca yağmur olur,kar olur,yerleşir kalır. Başında üzüntüyü çok durdurmaya gelmez. Bulutu daha bulut halindeyken kovmak lazım

    Ahmet Bedevi bir çıplak, garip adamdır. Amma ölünce, ağaç sevgisi sembolü olacak, hangi idareci, ağaç kestirirse rüyasına girecek, boğazına sarılacağım. Bu memleketin yeşile, yeşilliğe, ağaca, çiçeğe ihtiyacı var. Bu sevgiyi yaşatın ne olur
    edit: aha bu da eksilendi ya artık hiçbirşey demiyorum. helal olsun eksileriniz.
    2 -1 ... selfless
  10. 10.
    manisamızın medar-ı iftarıdır. ayrıca gurbette yaşayan tüm manisalıların vazgeçilmez lakabıdır çevresindekiler tarafından takılan.
    1 ... mal sahibi