bugün

mangaldan tek bi kor almak yerine ağızda sigarayla mangala yaklaşılırsa kaşların yanmasıyla son bulacak eylem.
(bkz: her yiğidin harcı değildir)
bıyıkları yakmaya sebebiyet verebilecek eylem.
(#1996310)
sadece bıyıklar diilmiş efendim, saçlarında bi bölümü yanabiliyomuş.
(bkz: ben bugün bunu gordum)
bir aile babasının kaşlarının yada bıyıklarının yanmasına sebebiyet verebilecek ve de bu kişiyi en çok üzebilcek olan eylemin yani fanilasının sarılaşmasının muhtemel olacağı eylemdir sinirlenir insan normaldir.
(bkz: egzoz la mangal yakmak)
(bkz: sigara ile mangal yakmak)
güzel bir mangal ziyafetinin üzerine tatlı bir muhabbete başlamış arkadaşlardan birinin sözüne başlarken yerinden kalkıp yöneldiği eylemdir. adam mangala doğru eğilir. yılların verdiği mangal yakma deneyimiyle mangala yandan yanaşır. herkes heyecanla kendisini izlemektedir. her akıllı mangal yakıcı gibi (mangala kafayı sokmadan) elindeki sigaranın ucunu bulduğu bir boşluktan mangala daldırır ve sigaranın ucunu bir köz parçası üzerinde çevirmeye başlar. tahminen 10-15 saniye içerisinde sigara ucu kararmış olmasına rağmen ince ince tütmeye başlar. ve kahramanımız sözlerine devam ederek mangal başından ayrılır...
piknik yapan tembel insanın vazgeçilmezidir. bu tür insanlarda; cepten çakmak çıkartmak zor, közü maşa ile tutup ağıza yanaştırmak kolay gelmektedir.
kısa sigara yerine uzununu tercih etmenin daha akıllıca olacağını düşündüğüm hadise. hatta sigarayı şişe takıp közün içine sokabilirsiniz bir yandan da yelleyin ki sigara nefes alsın .
erol taş'ın ayran testisini dirseğinin desteğiyle tepesine dikmesi ve pos bıyığına bulaşan ayranın çenesinden akması kadar haz veren bir durumdur.
bu işte ustalaşmışların sadece sigarayı mangala yaklaştıkları , atraksyon yapmak isteyenlerin sigara ile beraber baş kısımlarını da ateşe ,bir nevi aslanın ağzına kafa sokma, götürmeleri şeklinde gelişen olay...

karizması ve mangalda yakılmış sigaranın keyfi başkadır diyenler , örgütlenin
yaktın mı sigaradan alacağın zevk gibisi yoktur.
not:yeşilaycılara saygılarımla ben sigaradan nefret ediyorum 4 aydırda içmiyorum ama gerçekler acıdır.